VI Niedziela Zwykła

Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17:45 w ramach nabożeństwa 40-godzinnego.

Zapraszamy do adoracji
– od godz. 13:00-14:00 – rej. I i II ul. Kurozwęckiego, rej. Podkamycze, rej. Rząski;
– od godz. 14:00-15:00 – rej. ul. Balickiej – Godlewskiego, oś. ARDOM, rej. II ul. Balickiej;
– od godz. 15:00-16:00 – rej. oś. Za Stacją Kolejową, rej. I ul. Balickiej, ul. Łupaszki;
– od godz. 16:00-17:00 – rej. ul. Wierzyńskiego – Myczkowskiego, rej. ul. Zakliki, rej. ul. Dolińskiego, rej. ul. Hemara;
– od godz. 17:00-17:45 – rej. Centrum i ul. Darowskiego, rej. Cmentarza, rej. ul. Brzezińskiego.

Dziś po Mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy dzieci od III do VI klasy Szkoły Podstawowej na kolejne spotkanie z cyklu „Mały Apostoł”. Także dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież oraz studentów na spotkanie Wspólnoty Młodzieżowo – Akademickiej.

Dziś po wieczornej Mszy św. odbędzie się dyżur Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016. Serdecznie zapraszamy osoby chcące włączyć się w jego prace w sekcjach organizacyjnych lub w charakterze wolontariuszy, a także wszystkie osoby mające pytania lub będące zainteresowane tematyką ŚDM w naszej parafii.

W środę Popielec – rozpoczęcie Wielkiego Postu. Posypanie głów popiołem na Mszach św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Przyjęcie popiołu na głowę jest wyrazem naszej gotowości do praktykowania: modlitwy, jałmużny i postu.

W środę obowiązuje post ścisły, który polega na tym , że wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wszyscy którzy ukończyli 18 lat do 60 roku życia mogą spożyć jeden posiłek do syta i dwa lekkie posiłki.

Po Mszy św. o godz. 18:00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
W tym dniu rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do 31.05.2015r.

W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:15 i w niedzielę o godz. 16:00, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:00.

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 7 z dnia 15.02.2015