Title Image

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Dziś rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, o godz. 16:00 Droga Krzyżowa, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

 

Dziś po Mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej na kolejne spotkanie z cyklu „Mały Apostoł”. Także dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież oraz studentów na spotkanie Wspólnoty Młodzieżowo – Akademickiej.

 

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota kwietnia.

Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w Wielką Środę (01.04) od godz. 8:30, a po wieczornej Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.

 

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja w Ciemnicy do godz. 22:00.

 

Dalszy ciąg adoracji w Wielki Piątek od godz. 8:00 wg. planu Wielkiego Tygodnia.
W Wielki Piątek o godz. 15:00 Droga Krzyżowa wokół kościoła, a o godz. 18:00 rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku:

– Opis Męki Pańskiej

– Adoracja Krzyża

– Komunia św.

– Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu.

 

Adoracja Pana Jezusa w Grobie przez całą noc poszczególnymi grupami i rejonami wg. planu Wielkiego Tygodnia. O godz. 24:00 Gorzkie Żale (3 części).

 

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. w tym dniu wszyscy powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych, a osoby od 18 do 60 roku życia mogą spożyć jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie.

Zachęcamy do praktykowania postu także w Wielką Sobotę do zakończenia Rezurekcji.

 

Wielka Sobota jest dniem modlitewnego czuwania przy Grobie Pana Jezusa.

 

Święcenie pokarmów na wielkanocny stół o godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00.

 

Wieczorną Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19:00 – od poświęcenia ognia, wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, a Mszę św. Rezurekcyjną zakończymy uroczystą procesją. Do udziału w procesji rezurekcyjnej zapraszamy asystę procesyjną, dzieci, młodzież do niesienia feretronów i sztandarów, kapelę, Różę Światła, Służbę Liturgiczną Ołtarza.

 

 

Liturgia Wielkiej Soboty jest najbardziej bogatą i najbardziej uroczystą w roku kościelnym, przeżyjmy ją w stanie łaskie uświęcającej.

 

W ubiegłą niedzielę złożyliśmy na zmianę organów w naszym kościele 10.385 zł i 10 hrywien ukraińskich.

 

Zmianka Różańcowa będzie w Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 9:00.

 

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 13 z dnia 29.03.2015

 

 

< Powrót

0