IX Niedziela Zwykła

Uroczystość Trójcy Świętej

W dniu dzisiejszym przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17:30; a jutro rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w niedzielę będą o godz. 17:30, a w pozostałe dni tygodnia po Mszy św. wieczornej.

Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W tym tygodniu:

– wsp. św. Justyna,

– wsp. Śś męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

– spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30

– Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało,

– wsp. św. Bonifacego,

– spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 6:30 rano i od godz. 17:00 po południu,

– po Mszy św. rano będziemy się modlić w intencjach:

• Małżeństw proszących o dar potomstwa;
  • Rodzin oczekujących narodzin dziecka;
  • Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego;

– po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców i chrzestnych, którzy w czerwcu planują chrzest dziecka.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 10:30 wyruszy z kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

• Ołtarz I – przy zbiegu ulic Hemara i Kurozwęckiego;
  • Ołtarz II – przy skrzyżowaniu ulic Wierzyńskiego i Myczkowskiego;
  • Ołtarz III – przy zbiegu ulic Balickiej i Zakliki;
  • Ołtarz IV – przy kapliczce Matki Bożej za kościołem;

O przygotowanie ołtarzy prosimy poszczególne rejony.

Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w realną obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina. Do uczestnictwa w procesji zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców z dzwoneczkami, dzieci pierwszokomunijne w strojach, młodzież i starszych do feretronów i sztandarów, Różę Światła, Służbę Liturgiczną Ołtarza, kapelę, panów do baldachimu, panów z Rady Parafialnej do pomocy policji przy zabezpieczeniu trasy procesji. Postarajmy się udekorować nasze domy – nie tylko na trasie procesji – gdyż procesja to symbol odwiedzin przez Pana Jezusa każdego naszego domu. Po zakończeniu procesji
ok. 12:00 Msza św. w kościele.

Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza do udziału w procesji Bożego Ciała z Wawelu na Rynek krakowski. Procesja rozpocznie się Mszą św. o godz. 9:00 na Wawelu.

W przyszłą niedzielę Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00, a po Mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej na kolejne spotkanie z cyklu „Mały Apostoł”.

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 22 z dnia 31.05.2015