Zaproszenie na spotkanie

W ramach cyklu comiesięcznych Spotkań z Historią i Kulturą nt. DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI … w auli  pod kościołem pw. P.J Dobrego Pasterza 14. VI. 2015 / niedziela /  o godz. 17.00  gościem   specjalnym    będzie Pan redaktor Piotr  Litka – dziennikarz, reporter, twórca filmów dokumentalnych, który opowie o tajemniczych zgonach księży w okresie odzyskiwania przez Polskę suwerenności w 1989 roku.

W październiku 2009 opublikował książkę „KSIĄDZ JERZY POPIEŁUSZKO. DNI, KTÓRE WSTRZĄSNĘŁY POLSKĄ”, za którą otrzymał wyróżnienie FENIKS 2010. Publikacja ta była też nominowana w konkursie Książka Historyczna Roku 2010 i dotarła do finału – znajdując się w prestiżowej „dziesiątce” nominowanych (w kategorii: książka popularnonaukowa). Nominowany (wspólnie z Grzegorzem Głuszakiem) do nagrody GRAND PRESS 2010 w kategorii: reportaż telewizyjny.

Dojazd  z dworca  autobusem 105 .

20150614_spotkania_z_historia