Title Image

ŚDM Kraków 2016 w Lednicy

Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 szykuje się do uczestnictwa w XIX Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Ustalane są kwestie udziału członków KO oraz krakowskich wolontariuszy ŚDM w wydarzeniach, które odbędą się 6 czerwca. Będzie to okazja, żeby zachęcać młodych ludzi nie tylko do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, ale także do zaangażowania w przygotowania na poziomie swoich parafii, diecezjalnych komitetów czy wolontariatu podczas wydarzeń centralnych w Krakowie.

 

Wolontariusze ŚDM włączą się w regularne służby na lednickich polach. Będą pomagać w strefie recepcji, wśród Aniołów Porządku, przy posługach liturgicznych oraz w namiocie ŚDM. Około stu osób w charakterystycznych koszulkach z logo ŚDM będzie udzielać informacji i kierować do namiotu, w którym zorganizowane będzie m.in. studio materiałów audio i wideo. Każdy będzie mógł podzielić się doświadczeniami z uczestnictwa na spotkaniach i świadectwem wiary polskiej młodzieży. W tradycyjnych dla lednickich czuwań procesjach wolontariusze ŚDM przejdą z flagami Światowych Dni Młodzieży w różnych językach.

 

Tegoroczne spotkanie pod hasłem „W Imię Ducha Świętego” będzie przedostatnim przed międzynarodowym spotkaniem młodych katolików w Krakowie, gdzie w lipcu 2016 roku spotkają się z Ojcem Świętym rozważając temat Bożego Miłosierdzia w ewangelicznym błogosławieństwie „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt5,7).

 

Zobacz więcej na stronie www.krakow2016.com >

 

 

< Powrót

 

 

0