Title Image

I Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie i dobrego przygotowania na przeżycie Świąt. Jest to również czas w którym uświadamiamy sobie, że ciągle oczekujemy na powtórne przyjście Pana Jezusa. Roraty w naszym kościele o godz. 18:00.

Dziś Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17:00.

 

W tym tygodniu:

 

Poniedziałek

– Święto św. Andrzeja Ap.,

Czwartek

– wsp. św. Franciszka Ksawerego,

– o godz. 18:00 ks. bp. Jan Zając udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania,

Piątek

– pierwszy piątek miesiąca – spowiedź św.  od godz. 6:30 rano i po południu od godz. 17:00,

– wizyta u chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 9:00,

Sobota

– wizyta u chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8:30,

– pierwsza sobota miesiąca po Mszy św. rano będziemy się modlić w intencjach:

  • Małżeństw naszej parafii proszących o dar potomstwa;
  • Rodzin oczekujących narodzin dziecka;
  • Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego;

– Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców i chrzestnych, którzy w październiku planują chrzest swojego dziecka

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej na spotkanie „Mały Apostoł”. W planie spotkania jak zawsze wspólna zabawa oraz poznawanie nauki Pana Jezusa. Natomiast po Mszy św. o godz. 9:00 Zmianka Różańcowa.

 

W czwartek planowano poświęcenie organów, jednak na obecnym etapie montażu instrumentu, poświęcenie musimy przełożyć na przyszły czas.

 

Przy wyjściu głównym z kościoła możemy nabyć opłatki, a ofiarą którą złożymy przy ich nabyciu pragniemy wynagrodzić całoroczną posługę panów Kościelnych i pana Organisty w naszym kościele. Opłatki możemy nabyć codziennie w zakrystii.

 

Akcja Katolicka naszej parafii rozprowadza wigilijne świece „Caritas”. Przy nabyciu świecy datek minimum 5 zł. które odprowadzamy do diecezjalnego oddziału „Caritas”, a ofiary które złożymy powyżej 5 zł będą przeznaczone na świąteczne paczki dla chorych i samotnych w naszej parafii.

Natomiast dzieci z naszej Szkoły Podstawowej rozprowadzają świąteczne kartki, które same wykonały, a datki które złożymy przy tej okazji będą przeznaczone na funkcjonowanie świetlicy św. Jana Pawła II.

 

 

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 40 z dnia 29.11.2015

 

 

< Powrót

 

 

0