5 NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje,  byśmy stawali się rybakami ludzi – tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po 12.00 do 18.00 ostatnia część Nabożeństwa 40-godzinnego.

Zapraszamy do modlitwy:

– od godz. 13:00-14:00 – rej ul. Balickiej – Godlewskiego, oś. ARDOM, rej. II ul. Balickiej;

– od godz. 14:00-15:00 – rej. oś. Za Stacją Kolejową, rej. I ul. Balickiej, ul. Łupaszki;

– od godz. 15:00-16:00 – rej ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego, rej. ul. Zakliki, rej. ul. Dolińskiego, rej. ul. Hemara;

– od godz. 16:00-17:00 – rej. Centrum i ul. Darowskiego, rej. Cmentarza, rej. ul.Brzezińskiego;

– od godz. 17:00-17:45 – rej. I i II ul. Kurozwęckiego, rej. Podkamycze, rej. Rząski.

W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00

Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18, a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze, (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Środę Popielcową nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się, więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

W tym tygodniu:

Środa

– po Mszy św. wieczornej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej

Czwartek

– liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 10.00 pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują oraz udzielimy sakramentu namaszczenia chorych z błogosławieństwem na sposób Lourdzki,
– po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży z klasy I gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania,

Piątek

– rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 17.15 a młodzież i dorosłych na godz. 20.00 Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, o godz. 17.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnymi, poprzedzone nabożeństwem drogi krzyżowej o 16.00,

– po wieczornej Mszy św. (o godz. 18.45) spotkanie rodziców dzieci z klasy III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w intencji Światowych Dni Młodzieży.
W zakrystii są do odebrania zdjęcia z Bierzmowania.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty rej. Rząski a do sprzątania w sobotę od godz. 9.00 zapraszamy rej. Podkamycze.

Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 6 z dnia 7.02.2016