Title Image

Prośba o przyjęcie pielgrzymów

Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w tym roku w Polsce są wspaniałym wydarzeniem ale jednocześnie dużym wyzwaniem logistycznym. Dlatego ponownie zwracamy się do Was z prośbą o przyjęcie pielgrzymów pod swój dach w terminie 25 lipca – 1 sierpnia.

 

Zaznaczamy, że młodzież, która przyjedzie do Polski na to wielkie wydarzenie będzie wyposażana w karimaty i śpiwory, dlatego potrzebny jest tylko kawałek podłogi, gdzie pielgrzymi mogliby spędzić noc i odpocząć oraz dostęp do łazienki. Osoby przyjmujące młodzież w żaden sposób nie są odpowiedzialne za wyżywienie pielgrzymów, bądź ich transport, to zapewnia komitet parafialny.

Nie jest konieczna również znajomość języków obcych, wystarczy uśmiech i otwarte serce na drugiego człowieka. Członkowie komitetu parafialnego ds. ŚDM będą przez cały czas pobytu pielgrzymów w naszej parafii pełnili dyżur i w razie jakichkolwiek problemów będą mogli Państwo uzyskać pomoc. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo parafian przyjmujących pielgrzymów to trzeba zaznaczyć, że osoby przybywający na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa mają obowiązek zarejestrowania się jako grupa parafialna w centralnym systemie rejestracyjnym, czyli nie będą to osoby indywidualne.

 

Planowana liczba miejsc dla pielgrzymów w naszej parafii wynosi 831, do dnia dzisiejszego  zgłosiły się 32 rodziny, które zadeklarowały przyjęcie młodzieży w łącznej liczbie 134 osób. Szkoła podstawowa mieszcząca się na terenie naszej Parafii przyjmie 331 osób. W sumie aktualnie zapewnionych mamy 465 miejsc noclegowych, brakuje zatem jeszcze 366 miejsc.

Bardzo prosimy aby Ci, którzy mogą i chcą przyjąć pielgrzymów przekazali jak najszybciej deklaracje do zakrystii lub po prostu podali swoje  dane oraz ilość osób jaką mogą u siebie gościć.

 

Bóg zapłać.

 

Ulotka z deklaracją przyjęcia pielgrzymów

 

SDM_2b1Światowe Dni Młodzieży to wielkie święto dla nas wszystkich. Do naszego kraju przyjadą rzesze młodych pielgrzymów, którzy szukają czegoś więcej i pragną spędzić w Polsce, w Krakowie – czas szczególnej łaski. Jako gospodarze będziemy mieć okazję, by poznać i posłuchać tego, jak wierzą i czym żyją młodzi z całego świata. Będzie to także wyjątkowa okazja, która może się nieprędko powtórzyć, aby podzielić się z ludźmi z innych stron świata polską tradycją, kulturą i słowiańską serdecznością. Pamiętajmy jednak, że nasi młodzi przyjaciele przybywają do nas po to, by spotkać Chrystusa, Ojca Świętego i swoich rówieśników. Będziemy się wspólnie modlić, słuchać, dzielić świadectwem wiary; każdy z nas ma szansę zaczerpnąć z tego spotkania nowe siły i nowego ducha! Młodzi przybywają jako pielgrzymi – przyjmijmy ich, jak zachęca św. Piotr (1P 4,9) w duchu gościnności.

 

Niech błogosławieństwo Boże zstąpi na nasze domy i nasze rodziny!

 

 

 

< Powrót

 

 

 

 

0