Title Image

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Święto Świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

 

Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

 

Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, za udział, w których można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Poprzedzone drogą krzyżową o 16.00. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową: dzieci na godz. 17.15, a młodzież i dorosłych na godz. 20.00

 

Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa a naszej archidiecezji aż do niedzieli Trójcy Świętej. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. W naszej świątyni codziennie pół godzinny przed Mszą Świętą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej oraz dodatkowo w środy podczas wieczornej adoracji.

 

Dziś przypadają też tzw. walentynki – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich – rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt.

 

Po wieczornej Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu w intencji owoców ŚDM.

 

 

W tym tygodniu:

 

Poniedziałek

– wspomnienie bł. Michała Sopoćko, kapłana,

Wtorek

– po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej naszej parafii,

Środa

– o godz. 18.00 Msza Święta z nowenną do MB Nieustającej Pomocy oraz adoracja Najświętszego Sakramentu,

Czwartek

– po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży z klasy II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania,

Piątek

– po wieczornej Mszy Św. spotkanie zelatorów Żywego Różańca,

Sobota

– wspomnienie błogosławionych dzieci z Fatimy Hiacynta i Franciszek Marto.

 

Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w niedzielę 28 lutego.

 

Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. To również III niedziela miesiąca – tradycyjnie składka przeznaczona jest na inwestycje w parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na wypłacenie organów w naszym kościele oraz ogrzewanie.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę rej. Podkamycze a do sprzątania w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rejon ul. Hemara.

 

W ramach przygotowań do ŚDM zapraszamy na trzecią odsłonę rekolekcji „Dla nas i całego świata”. 20 lutego o godzinie 16.30 gościem spotkania w łagiewnickim sanktuarium będzie o. Adam Szustak OP. Za tydzień po wieczornej Mszy Św. spotkanie parafialnego oddziału ŚDM.

 

Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach oraz o naszych parafianach, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Macoń. Wieczny odpoczynek…

 

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 7 z dnia 14.02.2016

 

 

< Powrót

 

 

0