Title Image

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które dziś rozpoczynamy.
Witamy w naszej wspólnocie ks. Jacka Piotrowskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Wincentego a Paulo, który przez najbliższe dni stanie się narzędziem w Ręku Boga wygłaszając nam nauki rekolekcyjne. Cały program znajdziemy w gablotce parafialnej, oraz w parafialnej gazetce „Magnificat” oraz stronie internetowej (zobacz szczegóły).

 

Nabożeństwa tego okresu także pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy, zatem dziś o godz. 17.00 na gorzkie żale z nauką pasyjną poprzedzone drogą krzyżową o 16.00. W piątek zaś na drogę krzyżową o 17.15 i 20.00.

 

Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Rekolekcyjna spowiedź odbędzie się we wtorek od 7.30 do 9.30 i od 15.30 do 20.00.

W środę zakończenie rekolekcji. Na Mszach św. tradycyjna składka, którą wyrazimy wdzięczność księdzu misjonarzowi za trud przygotowania i prowadzenia rekolekcji.

 

W tym tygodniu przypadają:

Czwartek

– I czwartek dzień wdzięczności za dar Eucharystii i czas modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. ,

Piątek

– I piątek, w którym czcimy Najśw. Serce Pana Jezusa,

Sobota

– I sobota miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej, na porannej Mszy św. będziemy się modlić w intencjach:

  • małżeństw proszących o dar potomstwa,
  • rodzin naszej parafii oczekujących narodzin dziecka
  • oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

– po wieczornej Mszy św. dziękujemy za dar roku miłosierdzia i rocznicę chrztu naszej Ojczyzny oraz katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy w marcu planują chrzest swojego dziecka.

 

Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w piątek od godz. 9.00 i w sobotę od godz. 8.30.

 

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9.00, a po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej na kolejne spotkanie z cyklu „Mały Apostoł”.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rej. I ul. Kurozwęckiego oraz za ofiarę na Boży Grób, a do sprzątania w sobotę od godz. 9.00 zapraszamy rej. II ul. Kurozwęckiego. Bóg zapłać za złożoną ofiarę tydzień temu na organy i ogrzewanie, zebrano 8.555 zł.

 

W tym tygodniu patronuje nam 4 III – św. Kazimierz królewicz, patron archidiecezji krakowskiej, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

 

W najbliższą sobotę, 5 III, studenci naszego miasta będą przeżywać swój Jubileusz Miłosierdzia. Zapraszamy studentów do wspólnej modlitwy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, która poprowadzi bp Grzegorz Ryś. Początek godz. 17.00. Więcej informacji o tym wydarzeniu oraz o inicjatywie „24 godzin dla Pana” znajdziemy na plakatach.

 

Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM serdecznie dziękuje osobom, które złożyły deklarację przyjęcia pielgrzymów w swoim domu. Zapewnienie miejsc noclegowych jest obecnie najpilniejszą, logistyczną potrzebą w przygotowaniach do ŚDM, tym bardziej, więc dziękujemy za Państwa gościnność i hojność. Bóg zapłać! Nadal prosimy o otwartość serca dla pielgrzymów i zachęcamy do składania deklaracji, które dostępne są na stoliczkach przy wyjściu oraz na stronie internetowej parafii.

 

Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo. W minionym tygodniu odeszła do wieczność nasza parafianka śp. Stanisława Kołodziejczyk. Wieczny odpoczynek…

 

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 9 z dnia 28.02.2016

 

 

< Powrót

 

 

0