Title Image

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Usłyszeliśmy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i skorzystali z rekolekcje wielkopostnych w naszym kościele.
Módlmy się o dobre owoce tego świętego czasu.

 

Dziś zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9.00, a po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej na kolejne spotkanie z cyklu „Mały Apostoł”.

 

Przypominamy, że indywidualne błogosławieństwo dzieci przy ołtarzu przez kapłana jest na zakończenie Mszy św. a podczas komunii św. błogosławieństwa udzielają sami rodzice.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu – w gorzkich żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 17.00 oraz drodze krzyżowej o 16.00 a w piątek o 17.15 i 20.00. Piątkową drogę krzyżową o godz. 20.00 poprowadzą uczniowie szkoły muzycznej działającej przy specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym dla dzieci niewidomych i słabo widzących w Krakowie. Dzisiejszą poprowadzi Akcja Katolicka. Zapraszamy

 

We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.

 

 

W tym tygodniu przypadają:

 

Wtorek

– po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej – zapraszamy,

Środa

– po wieczornej Mszy św. z nowenną do MBNP adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi św.,

Czwartek

– po wieczornej Mszy św. spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem,

Piątek

– o godz. 18.45 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I komunii św.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rej. II ul. Kurozwęckiego oraz za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, dziękujemy również rejonowi – osiedla Za Stacją Kolejową za złożoną ofiarę na ten cel.

 

Składamy podziękowania za ofiarę na kościół w wysokości 3.260 mieszkańcom osiedla „ARDOM”. Msza św. w waszej intencji zostanie odprawiona 12 czerwca o 10.30.
Do sprzątania w sobotę od godz. 9.00 zapraszamy rej. ul. Dolińskiego.

 

Decyzją ks. kardynała parafie naszego dekanatu pomagają w budowie nowego kościoła św. Jacka z tej racji w przyszłą niedzielę tj. 13 marca składka będzie przeznaczona na ten cel.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach przygotowań do światowych dni młodzieży.
Zapraszamy

 

Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

 

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 10 z dnia 6.03.2016

 

 

< Powrót

 

 

0