Title Image

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Od dzisiejszej niedzieli w naszych kościołach zostały zasłonięte krzyże. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

 

Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie.

 

Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali poprzedzone drogą krzyżową o 16.00, natomiast w piątek droga krzyżowa o godz. 17.15 i 20.00.

 

W naszej świątyni przy figurze św. Antoniego umieszczona jest skarbonka – jałmużna postna. Pamiętajmy o potrzebujących.

 

Składka z dzisiejszej niedzieli jest przekazana na budujący się kościół w naszym dekanacie pod wezwaniem św. Jacka.

 

Po Mszy świętej wieczornej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach przygotowań do światowych dni młodzieży. Zapraszamy

 

W środę o godz. 18.00 Msza święta z nowenną do MBNP a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Wszystkim mężczyznom, ojcom, mężom i synom, a także solenizantkom i solenizantom tego dnia, życzymy, by ich patron, Święty Józef, wypraszał moc Bożego błogosławieństwa.

 

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Uroczyste poświęcenie palm, tradycyjnie („na dole”) przy bramie przed Mszą św. o godz. 12.00 i procesja do kościoła. Po Mszy św., przed kościołem ogłoszenie wyników XI parafialnego konkursu palm wielkanocnych i rozdanie nagród ufundowanych przez Radę Dzielnicy VI. Bóg zapłać Akcji Katolickiej i Szkole Podstawowej nr 138 za patronat nad tym wydarzeniem.

Szczegóły konkursu na plakatach oraz stronie internetowej.

 

Za tydzień III niedziela miesiąca składka gospodarcza – na pokrycie ogrzewania w naszym kościele.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rej. ul. Dolińskiego oraz za ofiarę na dekorację Bożego Grobu.
Do sprzątania w sobotę od godz. 9.00 zapraszamy rej. ul. Zakliki.

 

Bóg zapłać również rejonowi II ul. Balickiej za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom, szczególnie dzisiejszym – Krystynom i Bożenom, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

Czwartek 17 III

– św. Patryk, apostoł i patron Irlandii, przez jego wstawiennictwo będziemy się modlić za naszych Rodaków, którzy opuścili Ojczyznę w poszukiwaniu lepszego życia;

 

Sobota 19 III

– św. Józef, Oblubieniec NMP i patron Kościoła powszechnego, który był człowiekiem sprawiedliwym, pełnym pokory i odwagi, a także zaufania, ponieważ wiernie wypełnił zleconą mu przez Boga misję opieki i wychowania Syna Bożego.

 

 

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 11 z dnia 13.03.2016

 

 

< Powrót

 

 

0