Title Image

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  • W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

 

  • Dziś o godz. 17.30 nieszporami wielkanocnymi zakończymy Święte Triduum Paschalne. Zapraszamy.

 

  • Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

  • Pragniemy podziękować za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za przygotowanie Ciemnicy, Bożego Grobu oraz dekoracji: rodzinie Góreckich i Kotków, oraz pani Zofii z córką. Za przygotowanie liturgii ks. Władysławowi i całej służbie liturgicznej ołtarza. Dziękujemy kościelnym, panu organiście, chórowi i scholii. Dziękujemy za przygotowanie procesji rezurekcyjnej: dzieciom i młodzieży niosącym feretrony i sztandary, kapeli, Różom Różańcowym, Akcji Katolickiej i Radzie Parafialnej. Za Wasz czynny i żywy udział w liturgii minionych dni – Bóg zapałać. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

 

  • Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę wynagrodzenie za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

  • Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego – odpust w Łagiewnikach i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest nowenna dni rozpoczęta w Wielki Piątek. Zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9.00

 

  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła I rej. ul. Balickiej a do sprzątania w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rej. II ul. Balickiej.

 

  • Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi tajemnicę Zmartwychwstania Jezusa.

 

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA.
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA.

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 13 z dnia 27.03.2016

 

 

< Powrót

 

 

0