Title Image

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

  • Od kliku lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie jest Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.

 

  • Dziś, szczególnie módlmy się w intencji Ojczyzny o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja w intencji ŚDM.

 

  • W tym tygodniu, od czwartku do soboty będziemy przeżywać główne uroczystości kościelno-państwowe w Gnieźnie i Pozna-niu związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez udział we Mszy św. połączonej z okolicznościowymi modlitwami i celebracją o godz. 18.00. Zapraszamy przez te dni do wspólnego dziękczynienia.

 

  • We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy.

 

  • W środę Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. A po nowennie adoracja w instancji obrony życia dzieci nienarodzonych. Zapraszamy. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego złożyły 34 osoby.

 

  • Za tydzień III niedziela miesiąca składka przeznaczona na inwestycje przy naszym kościele. Od poniedziałku rozpoczęły się prace przy wymianie bocznych schodów, przepraszamy za utrudnienia. Módlmy się o pomyślność dla prowadzonych prac. Serdecznie dziękujemy za Wasze ofiary.

 

  • W przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Modlitw o Powołania, w naszej parafii od-będzie się akcja „Pola Nadziei” zebrane fundusze do puszek przed kościołem będą przeznaczone na rzecz hospicjum św. Łazarza.

 

  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rej. ul. Godlewskiego i Balickiej oraz za ofiarę na kwiaty. Do sprzątania w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rej. Osiedla Za Stacją Ko-lejową.

 

  • Solenizantów i jubilatów otaczamy życzliwością i naszą modlitwą do MB Nieustającej Pomocy. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Mariana Krzęciosz. Wieczny odpoczynek…

 

 

„Chodźcie, posilcie się!”
– te słowa Pana Jezusa są zaproszeniem dla nas, abyśmy karmili się Jego słowem.
Jeszcze raz zachęcamy i zapraszamy,
byśmy w Tygodniu Biblijnym znaleźli czas choćby na krótką lekturę Świętych Ksiąg.
Pan niech umacnia nas swoim błogosławieństwem na podjęcie tego zobowiązania
i na codzienne prace i obowiązki.

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 15 z dnia 10.04.2016

 

 

< Powrót

 

 

0