Title Image

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20160417_DP

  • W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

 

  • Z racji III niedzieli miesiąca składka inwestycyjna na remont schodów. Bóg zapłać za złożone ofiary. Przepraszamy za utrudnienia związane z prowadzonymi pracami.

 

  • Dziś również można wspomóc swoimi datkami do puszek hospicjum św. Łazarza w ramach akcji „Pola Nadziei”.

 

  • Dziś oraz przyszłą niedzielę po Mszy św. z godz. 10.30 spotkanie informacyjne dla rodziców, w związku z możliwością wyjazdów wakacyjnych dla dzieci ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum na rekolekcje Grup Apostolskich. Zapraszamy zainteresowanych.

 

  • We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne z ks. prof. R. Bogaczem. Zapraszamy.

 

  • W środę Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. A po nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi świętej.

 

  • W piątek o 18.45 spotkanie rodziców uczniów klasy IV w temacie rocznicy I komunii św.

 

  • W sobotę uroczystość św. Wojciech, biskupa Pragi oraz misjonarza na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską; obok Maryi, Królowej Polski, i św. Stanisława, jest głównym patron naszej Ojczyzny. Odpust w parafii św. Wojciecha – os. Bronowickie.

 

  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rej. Osiedla Za Stacją Kolejową oraz za ofiarę na kwiaty. Do sprzątania w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rej. Wierzyńskiego i Myczkowskiego

 

  • Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności.

 

 

MODLITWA ŚW. JANA PAWŁA II O POWOŁANIA

Panie Jezu, który powołujesz tego kogo zechcesz, wezwij wielu z nas do pracy dla Ciebie, do pracy z Tobą.
Ty, który swoim słowem oświeciłeś tych,
których powołałeś, oświeć nas darem wiary
w Ciebie. Ty, który wsparłeś powołanych
w trudnościach, pomóż przezwyciężyć
nasze trudności młodzieży współczesnej.
A jeśli powołujesz któregoś z nas, aby
poświęcić go w całości dla siebie, niech od
samego początku Twoja miłość rozpali to
powołanie i pozwoli mu wzrastać i wytrwać aż do końca. I niech się tak stanie.
Amen.

 

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 16 z dnia 17.04.2016

 

 

< Powrót

 

 

0