Title Image

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wspomnienie św. Jerzego, męczennika
 • W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.
 •  

 • Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
 •  

 • Bóg zapałać za złożoną w ubiegłą niedzielę składkę inwestycyjną. Dziękujemy za ofiary na rzecz naszego kościoła składane przez parafian i wszystkich modlących się u stóp MB Nieustającej Pomocy. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia związane z remontem schodów.
 •  

 • W środę zapraszamy na Eucharystię połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Po nowennie okazja do indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu.
 • W piątek będziemy przezywać dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej – wprowadzony decyzją Konferencji Plenarnej EP dnia 1 maja 2002 roku. Tego dnia rozpoczyna się również nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
 • W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9.00 a o 17.30 rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci NMP. Przez cały miesiąc modlić się będziemy min. za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje, za Światowe Dni Młodzieży.
 • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rej. Wierzyńskiego i Myczkowskiego. W tym tygodniu o wystrój i gruntowne sprzątanie kościoła i obejścia zadbają rodzice dzieci, które przystąpią do I Komunii św. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00
 • W naszej parafii Uroczystość I Komunii będzie miała miejsce 3 maja (wtorek) na Mszy św. o godz. 10.30.
 • Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” pragnie gorąco podziękować całej Wspólnocie parafialnej za szczególną życzliwość i wsparcie ofiarowane nieuleczalnie chorym pacjentom Hospicjum św. Łazarza podczas dziewiętnastej edycji akcji Pola Nadziei. W sposób szczególny dziękuje-my za każdą złotówkę i każdy grosz złożony do skarbonek podczas niedzielnej zbiórki, która zaowocowała kwotą 1995,41 zł.
 • Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy solenizantów i jubilatów tygodnia, oraz dzieci, które przystąpią do I spowiedzi św. i Komunii św.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

25 IV (poniedziałek) – św. Marek, Ewangelista, uczeń i towarzysz misyjnych wypraw św. Pawła, następnie uczeń św. Piotra, którego naukę przedstawił w swojej Ewangelii;

29 IV ( piątek) – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, Doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średnio-wiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.

 

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 17 z dnia 24.04.2016

 

 

< Powrót

 

 

0