Title Image

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje. 20160508_WPPo wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ŚDM.

 

Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za złożoną ofiarę w wysokości tysiąca złotych na nowy zabudowany konfesjonał. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 rocznica I komunii św.

 

Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru o godz. 17.30

 

Dziś w Krakowie procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Modlitwie polecamy ks. kard. Stanisława – metropolitę krakowskiego. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona liturgiczna uroczystość Świętego Stanisława.

 

Jutro także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy.

 

Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św. w salce za chórem.

 

W II środę miesiąca po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację prowadzoną w intencji poczętego życia oraz Działa Duchowej Adopcji.

 

W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci z I rocznicy Komunii św. W tym tygodniu o czystość naszej świątyni zadbają mieszkańcy rej. Centrum i ul. Darowskiego, których zapraszamy w sobotę na godz. 9.00.

 

W przyszłą niedzielę, z racji III miesiąca składka inwestycyjna. Została zamontowana balustrada na schodach do zakrystii i ruszają po krótkiej przerwie dalsze prace przy wymianie schodów.

 

Solenizantom – panom i paniom Stanisławom oraz pozostałym solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. Życzenia składamy również ks. Władysławowi, który w sobotę obchodzić będzie 22 rocznicę święceń kapłańskich.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

– 9 V (poniedziałek) – św. Stanisław, biskup i męczennik, patron naszej Ojczyzny, dbający o powierzonych sobie wiernych, wspomagający ubogich i niewahający się wypomnieć królowi Bolesławowi Śmiałemu jego grzesznego postępowania;

– 14 V (sobota) – św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, męczennik.

 

 

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 19 z dnia 8.05.2016

 

 

< Powrót

 

 

0