Title Image

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą.

 

– Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa majowe, codziennie w kościele o godz. 17.30.

 

– W sposób szczególny do Maryi, jako Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI. Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00. W poniedziałek wspominamy również św. Andrzeja Bobolę, jezuitę, patron naszej Ojczyzny.

 

– Kolejne biblijne spotkanie z ks. prof. Bogaczem we wtorek po wieczornej Mszy św.

 

– W tych dniach dziękujemy za kapłaństwo ks. Jana w 35 rocznicę (17.05) i ks. Kazimierza w 25 rocznicę (18.05)

 

– W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00

 

– W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja wyruszy po Mszy św. z godz. 10.30. Po zakończonej procesji będzie odprawiona Msza św. Prosimy o przygotowanie: Ołtarza I przy zbiegu ul. Hemara i ul. Kurozwęckiego – mieszkańców rej. ul. Hemara, I i II ul. Kurozwęckiego i rej. Cmentarza. Ołtarza II przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i ul. Myczkowskiego – mieszkańców rej. ul. Wierzyńskiego, Myczkowskiego, Łupaszki, Brzezińskiego i rej. Rząski. Ołtarza III przy zbiegu ul. Balickiej i ul. Zakliki – mieszkańców rej. Zakliki, Dolińskiego, Centrum, Darowskiego i I rej. ul. Balickiej. Ołtarza IV w parku przy figurze Matki Bożej – mieszkańcom rej. Za Stacją Kolejową, ul. Balickiej, Godlewskiego, II rej ul. Balickiej oraz Podkamycze.

 

– Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o przygotowanie dekoracji na naszych posesjach, przygotowanie trasy przejścia procesji, przygotowanie ołtarzy, na których godnie przyjmiemy Jezusa Chrystusa. Prosimy przygotować asyst do sztandarów, feretronów, dzieci w strojach krakowskich do sypania kwiatków, chłopców z dzwoneczkami, dzieci w strojach pierwszokomunijnych. Niech nie zabraknie kapeli. Zadbajmy o piękno i dostojności, ale i porządek tego wydarzenia. Niech to będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego. Pomocne hasła do ołtarzy znajdziemy w naszej gazetce oraz na stronie internetowej.

 

– W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. komitet parafialny ŚDM zaprasza na stoisko promujące to wydarzenie. Będzie można nabyć gadżety ŚDM oraz książki, których dystrybucja pomoże nam w zdobyciu funduszy potrzebnych na przyjęcie pielgrzymów w naszej parafii. Będzie to również okazja do uzyskania informacji na temat zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się już w lipcu tego roku. Zapraszamy.

 

– W przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Spotkanie Małego Apostoła w przyszłą niedzielę po Mszy św. z godz. 10.30

 

– Bóg zapałać za sprzątanie kościoła mieszkańcom rej. Centrum i ul. Darowskiego. W tym tygodniu o czystość swojego kościoła zadbają, mieszkańcy rej. Brzezińskiego, których zapraszamy w sobotę na godz. 9.00.

 

– Bóg zapałać za złożone ofiary na nowy konfesjonał: rodzicom z I rocznicy komunii św. (400) oraz IV Róży św. s. Faustyny (500). Słowa wdzięczności za dzisiejszą, inwestycyjną składkę.

 

– Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Dziś szczególnie polecamy wszystkie panie, które noszą imię Zofia.

 

– Zmarłego parafianina śp. Franciszka Powroźnik, którego Msza św. pogrzebowa będzie odprawiona w środę, 18 maja o godz. 12.00 polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 20 z dnia 15.05.2016

 

 

< Powrót

 

 

0