Title Image

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech, zatem każdy znak krzyża będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary – jednego Boga w Trójcy Osób. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.20160522_obraz_m

 

Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele o godz. 17.30 wspólna modlitwa maryjna. Bóg zapałać za złożone tydzień temu ofiary z racji III niedzieli miesiąca.

 

W naszej archidiecezji rozpoczął się czas peregrynacji Symboli ŚDM. Kościół św. Jana Kantego na os. Widok będzie pierwszą stacją nawiedzenia Symboli Światowych Dni Młodzieży w Dekanacie Bronowickim (23 i 24 maja br.). Po wizycie w parafii św. Jana, Symbole nawiedzą jeszcze kościoły: MB z Lordes i św. Szczepana. Czas nawiedzenia rozpocznie się w poniedziałek o godz. 15.00. Szczególnym punktem nawiedzenia będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież naszej parafii o godz. 16.30. Zapraszamy. Więcej informacji w gazetce Magnificat oraz internecie.

 

We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.

 

W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Po Eucharystii z godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy mieszkań w poszczególnych rejonów o przygotowanie ołtarzy. Prosimy o udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Do uczestnictwa w procesji serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do z dzwoneczkami w strojach regionalnych, dzieci pierwszokomunijne w strojach, młodzież i starszych do feretronów i sztandarów, Róże Różańcowe, Służbę Liturgiczną Ołtarza, kapelę, panów do baldachimu, panów z Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej do pomocy policji przy zabezpieczeniu trasy procesji. Po zakończeniu procesji ok godz. 12.00 Msza św. w kościele. (Wszystko wskazuje, że będzie możliwość wypożyczenia strojów w Domu Kultury za dobre słowo).

 

W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

 

Od piątku nabożeństwo majowe będzie połączone z oktawą Bożego Ciała i procesją wokół kościoła. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych.

 

W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Módlmy się o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

 

W minionym tygodniu (18 maja) modliliśmy się i dziękowali za srebrny jubileusz kapłaństwa ks. proboszcza, dziś po Mszy św. będą rozdawane dla chętnych, okolicznościowe obrazki – pamiątki jubileuszowe.

 

Dziś po Mszy św. zapraszamy na stoisko Światowych Dni Młodzieży przed kościołem, gdzie członkowie komitetu parafialnego postarają się odpowiedzieć na pytania o organizację ŚDM w naszej parafii, można będzie także nabyć książki oraz gadżety ŚDM , zachęcamy również do składania deklaracji zakwaterowania pielgrzymów, mamy informację, że w naszej parafii gościć będziemy m.in. Kanadyjczyków.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła mieszkańcom rej. Brzezińskiego rej. W tym tygodniu o czystość swojego kościoła zadbają, mieszkańcy, rej. Cmentarza, których zapraszamy w sobotę na godz. 9.00.

 

Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu.

 

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 21 z dnia 22.05.2016

 

 

< Powrót

 

 

0