Św. Bonifacego, biskupa i męczennika

Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej. Dlatego zachęcamy do udziału we Mszach Świętych również w dni powszednie. Sprawujemy je o godz. 7.00 i 18.00.20160605_Bonifacy

Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godzinie 9.00 zmianka różańcowa.

Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Dziękujmy za dar nowego świętego o. Stanisława Papczyńskiego.

Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie o godz. 17.30 wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

Dziś przy kościele możemy złożyć podpis pod projektem wprowadzającym całkowity zakaz aborcji. W celu złożenia ważnego podpisy potrzebny jest numer PESEL.

Przed kościołem Fundacja AGAPE zbiera datki na wypoczynek wakacyjny swoich podopiecznych, również z naszej parafii.

Po Mszy Świętej o godzinie 10.30 w ramach spotkania Małego Apostoła zapraszamy dzieci na wspólne gry i zabawy.

Spotkanie biblijne z ks. prof. Bogaczem we wtorek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy

W II środę miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację w intencji życia i dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którą poprowadzi Akcja Katolicka.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach przygotowań do ŚDM.

Zbliża się nasz odpust parafialny ku czci MB Nieustającej Pomocy. Akcja Katolicka naszej parafii podjęła się organizacji tradycyjnego spotkania przy stole „agapy” po uroczystej sumie i procesji eucharystycznej. Bardzo prosimy panie, które zechcą upiec ciasto na spotkanie, aby zgłosiły to w zakrystii po Mszy św.

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła mieszkańcom rej. Rząska. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców rej. Podkamycze. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00

Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłym parafianom chciejmy wypraszać dar życia wiecznego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 8 VI (środa) – św. Jadwiga, królowa, której życie można podsumować słowami zaczerpniętymi z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia, jako wzór świętości”;

– 10 VI (piątek) – bł. Bogumił, biskup; jego imię oznacza „miły Bogu”, a jego życie stanowi po-twierdzenie tego – najpierw gorliwy pasterz i misjonarz, a potem pustelnik i człowiek wielkiej modlitwy;

– 11 VI (sobota) – św. Barnaba, Apostoł; Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 23 z dnia 5.06.2016