Title Image

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy dziś niedzielę poświęcenia własnego kościoła (dokładna data to 17.06.2001) przez ks. kard Franciszka Macharskiego. Dziękujemy Bogu i ludziom za ten Boży Dom. Modlimy się za budowniczych, oraz tych, którzy dbali i dalej otaczają ten widzialny gmach swoją troską. Bogu polecamy kapłanów tu pracujących – dla żywych wypraszamy potrzebne łaski a dla zmarłych życie wieczne.

 

Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta.

 

Dziękujemy za modlitwy i wszelką pomoc oraz za dzisiejszą składkę inwestycyjną z okazji III niedzieli miesiąca. Bóg zapłać II Róży św. Cecylii za ofiarę 500 zł. na konfesjonał. Po Mszy św. o godz. 18 – dyżur parafialnego komitetu ŚDM w salce za chórem.

 

W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Spowiedź dla dzieci na zakończenie roku szkolnego we czwartek o godz. 17.00.

 

W tygodniu skorzystajmy ze spowiedzi świętej, aby w przyszłą niedzielę zyskać odpustu ku czci MB Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. bp Damian Muskus (w koncelebrze min. ks. Jan Rajda) Podczas uroczystości zostaną poświęcone organy oraz nowy konfesjonał. Serdecznie zapraszamy w strojach krakowskich: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców z dzwoneczkami, dzieci pierwszokomunijne, młodzież
i starszych do feletronów i sztandarów, służbę liturgiczną, Róże Różańcowe, panów do baldachimu, kapelę. Po procesji eucharystycznej, z racji święta naszej parafii zapraszamy w imieniu Akcji Katolickiej na agapę – parking za kościołem. Będzie ciastko, kawa, herbata, będzie również degustacja i możliwości zakupu produktu górskiego a wszystko przy dźwiękach kapeli krakowiacy i górale.

 

Już dziś dziękujemy wszystkim paniom za przygotowanie ciast, które prosimy przynieść w sobotę w godzinach popołudniowych lub w niedzielę przed południem. W związku z odpustem (procesją) i agapą – parking oraz droga w parku będzie wyłączona z ruchu. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę mieszkańcom rej. Hemara. W tym tygodniu, poprzedzającym odpust parafialny odpowiedzialnymi za czystość kościoła i obejścia będą mieszkańcy rejonu I i II ul. Kurozwęckiego. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.

Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga. We wtorek o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa śp. Karola Kotulewicz.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 21 VI (wtorek) – św. Alojzy Gonzaga, jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych;

– 24 VI (piątek) – św. Jan Chrzciciel, prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.

 

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 25 z dnia 19.06.2016

 

 

< Powrót

 

 

0