Title Image

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Odpustowa MB Nieustającej Pomocy

W naszej parafii przeżywamy odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy, sumę odpustową o godz. 12.00, będzie celebrował ks. bp Damian Muskus. Podczas uroczystości nastąpi poświęcenie organów i nowego konfesjonału. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom, szczególne podziękowana dla ks. Jana Rajdy, który zakupił i podjął starania zainstalowania organów firmy Walcker. Dziękujemy firmie organmistrzowskiej p. mgr. inż. Łukasza Kmiecika i p. Łukasza Bodzenty. Archidiecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej, która uczestniczyła w odbiorze organów w naszym kościele w protokole napisał min.: „całość prac translokacji i przebudowy została wykonana w fachowy, niebudzący zastrzeżeń sposób…Gratulujemy także całej wspólnocie parafialnej. Wyrażamy nadzieję, że nowo powstałe organy będą przez wiele lat służyć parafii a w szczególności sprawowanej tu liturgii. Sugerujemy także podjęcie działalności koncertowej, której celem jest propagowanie wartościowej organowej muzyki religijnej”.

 

Po procesji eucharystycznej serdecznie zapraszamy na agapę – wspólne świętowanie – na placu za kościołem.

 

Jutro ( 27.06) liturgiczne wspomnienie MB Nieustającej Pomocy . W tym też dniu swoje imieniny obchodzi ks. Władysław, któremu życzymy wiele łask Bożych i opieki MB Nieustającej Pomocy i św. patrona.

 

Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz.17.30.

 

W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Sakrament pokuty, w naszym kościele jest sprawowany w tygodniu 30 min. przed Mszą św.

W I sobotę poświęconą Niepokalanemu Sercu Matki Bożej na porannej Mszy św. będziemy się modlić o dar potomstwa dla małżeństw oraz o szczęśliwe rozwiązanie i potrzebne łaski dla rodzin oczekujących narodzin dziecka. Po wieczornej Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Z Komunią Świętą do chorych w naszej parafii udamy się w I piątek i w I sobotę od godz. 9.00.

 

III niedzielę miesiąca inwestycyjna. Bóg zapłać za Wasze ofiary. Planowane są w przyszłości prace związane z drogą przez park kościelny. To inwestycja potrzebna, ale bardzo kosztowna, czy będzie realizowana? – to zależy od woli czcigodnych parafian i drogich dobroczyńców. W tym miejscu pragnę podziękować: firmie kamieniarskiej p. Grzegorza Cekiery (min. za wykonanie schodów, uzupełnienie ścian kościoła kamieniem oraz ułożenie kostki i naprawę ciągu komunikacyjnego). Dziękuję firmie p. Andrzeja Sypławskiego (za wykonanie balustrad i poręczy), p. Ryszardowi Gawlikowi (za częściową renowację elewacji kościoła) a szczególne słowa uznania i podziękowania kieruję do p. inż. Feliksa Fedora za fachowe i odpowiedzialne czuwanie nad prowadzonymi pracami. Dziękujemy Róży męskiej za dar pieniężny – 700 zł na konfesjonał. Niech Bóg wszystkim błogosławi a MB Nieustającej Pomocy wyprasza potrzebne łaski.

20160626_schody20160626_schody220160626_schody320160626_schody4

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę mieszkańcom rej. I i II ul. Kurozwęckiego W tym tygodniu, odpowiedzialnymi za czystość kościoła będą mieszkańcy rej. ul. Dolińskiego Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. z godz. 9.00 zmianka Różańcowa. Od 4 lipca porządek Mszy wakacyjny, i tak: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w danym dniu po odprawionej Mszy św.

 

Ks. kard. Stanisław Dziwisz serdecznie zaprasza do udziału w XXXVI Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę w dniach od 6. do 11.08.2016.

 

Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. Pamiętajmy, że nie ma wakacji od modlitwy, Mszy św. niedzielnej czy też pięknego i chrześcijańskiego postępowania.

 
Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 26 z dnia 26.06.2016

 

 

< Powrót

 

 

0