Title Image

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Św. Tomasza, apostoła

 

Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie, których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie otoczyć naszą modlitwą.201607_poslanie_uczniow

 

Z racji I niedzieli miesiąc adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. z godz. 9.00 zmianka różańcowa.

 

W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej parafii odpust połączony z poświęceniem organów i nowego konfesjonału. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie liturgii i jej ubogacenie: Chórowi „Scholi Cantorum Mydlnicensis”, Krakowskiej Grupie Folklorystycznej z Mydlnik, Kapeli „Podhalanie” z Ludźmierza. Słowa wdzięczności kierujemy do naszego organisty, pana Andrzeja, dziękujemy kościelnym oraz całej służbie liturgicznej ołtarza. Dziękujemy Radzie Parafialnej oraz komitetowi ŚDM. Na ręce pani prezes Zofii Fedor składamy podziękowania dla całej Akcji Katolickiej naszej parafii za inicjatywę oraz włożony trud w przygotowanie agapy. Wraz z AK dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie poczęstunku, za upieczone placki, przygotowanie różnych smakołyków, które mimo niesprzyjającej pogody wszystkie się rozeszły. Bóg zapłać. Na ręce p. Marcina Kotka dziękujemy całej ekipie za zorganizowanie ławek, stołów i przygotowanie miejsca na agapę. Na ręce p. Tomasza Góreckiego składam słowa wdzięczności kierując je w stronę osób, które przygotowały posiłek dla biskupa i kapłanów oraz gości obecnych na plebanii. Bóg zapałać dzieciom i rodzicom za słowa życzeń. Dziękuję szczególnie tym, którzy dbają o zachowanie tradycyjnego stroju krakowskiego i chętnie go ubierają. Bóg zapłać mieszkańcom z rejonu I i II ul. Kurozwęckiego za przygotowanie i udekorowanie naszej świątyni na Odpust.

 

W poniedziałek przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

 

W środę zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. z nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nowennie adoracji Jezusa Eucharystycznego w ciszy z możliwością spowiedzi św.

 

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na ostatnią już adorację przygotowująca nas do Światowych Dni Młodzieży.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty mieszkańcom rej. ul. Dolińskiego. W tym tygodniu, odpowiedzialnymi za czystość kościoła będą mieszkańcy rej. Zakliki. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.

 

Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony. Naszą życzliwość kierujemy wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

– 5 VII (wtorek) – św. Maria Goretti, dziewica i męczennica;

– 6 VII (środa) – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce; swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce;

– 8 VII (piątek) – św. Jan z Dukli, pustelnik, a później franciszkański kapłan, który zasłynął, jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

 

W OKRESIE WAKACJI MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE:

 

W NIEDZIELĘ W TYM ROKU BEZ ZMIAN:
7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00

 

W PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ, PIĄTEK I SOBOTĘ O GODZ. 18.00
WE WTOREK I CZWARTEK O GODZ. 7.00

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA PO MSZACH ŚWIĘTYCH
( z wyjątkiem niedziel i świąt)

 

 

Intencje Mszalne od 3 lipca do 10 lipca 2016 r.

 

 

 

< Powrót

 

 

0