Title Image

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20160710Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu – przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. Po wieczornej Mszy św. Adoracja w ramach przygotowania duchowego do ŚDM.

 

W środę Msza Święta z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Po nabożeństwie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji życia poczętego oraz Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka.

 

W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Góra Karmel znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza. W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza.
Parafialny Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży zaprasza rodziny, które będą gościć pielgrzymów po odbiór publikacji „Ambasador polskości” bezpośrednio po Mszy Św. z godz. 9.00 i 18.00 (po Adoracji) do salki po lewej stronie kościoła tj. biblioteki parafialnej. Jest to darmowy materiał promujący historię i chrześcijańskie tradycje Polski, który ma pomóc rodzinom w przygotowaniach do przyjęcia pielgrzymów.

 

W przyszłą niedzielę (17.07), po wieczornej Mszy św. będzie dyżur parafialnego komitetu organizacyjnego ds. ŚDM w salce za chórem. Szczególnie zapraszamy osoby, które zgłosiły się do pomocy, jako wolontariusze podczas pobytu pielgrzymów w naszej parafii. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 138 bardzo prosi o pomoc mężczyzn na 15 lipca (piątek) na godz. 18.00 do szkoły. W dniach od 27 do 29.07 (środa-piątek) w godzinach przedpołudniowych nasz kościół będzie miejscem katechez uczestników ŚDM – j. francuskiego.

 

Za tydzień III niedziela miesiąca składka na inwestycje w naszym kościele. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła mieszkańcom rej. Zakliki. W tym tygodniu, odpowiedzialnymi za czystość kościoła będą mieszkańcy I rej. ul. Balickiej. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.

 

Słowa podziękowania kieruję w stronę p. Wiesława Blańdy i Marka Noworyty za prace stolarskie, p. Magdzie Tomasiewicz za wypranie i wyprasowanie kapturków ministranckich (przeszło sto). Dziękuję za pranie, czyszczenie i reperacje szat liturgicznych (ornaty, stuły, alby) paniom: Wandzie Sikora, Monice Lissowskiej i Halinie Dudek.

 

Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

– 11 VII (poniedziałek) – św. Benedykt, opat i patron Europy, autor słynnej Reguły, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego; Zapraszamy do modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

– 12 VII (wtorek) – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, występujący w jej obronie u cesarza Henryka II;

– 13 VII (środa) – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne;

– 15 VII (piątek) – św. Bonawentura, biskup i Doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, który ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu, jako wykładnię reguły Ojca Założyciela, co dało mu tytuł drugiego „Ojca Zakonu”.

 

W OKRESIE WAKACJI MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE:

 

W NIEDZIELĘ W TYM ROKU BEZ ZMIAN:
7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00

 

W PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ, PIĄTEK I SOBOTĘ O GODZ. 18.00
WE WTOREK I CZWARTEK O GODZ. 7.00

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA PO MSZACH ŚWIĘTYCH
( z wyjątkiem niedziel i świąt)

 

 

Intencje Mszalne od 11 lipca do 16 lipca 2016 r.

 

 

 

< Powrót

 

 

0