Title Image

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20160717_MartaJakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już niedługo XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

 

Dzisiaj po wieczornej Mszy sw. będzie dyżur parafialnego komitetu organizacyjnego ds. ŚDM w salce za chórem. Szczególnie zapraszamy osoby, które zgłosiły się do pomocy, jako wolontariusze. Ponadto za tydzień, w niedzielę 24 lipca, zapraszamy rodziny, które zadeklarowały przyjęcie pielgrzymów w swoich domach podczas Światowych Dni Młodzieży, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w naszym kościele po wieczornej Mszy św.

 

W środę zapraszamy na Mszę Świętą z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Po nabożeństwie możliwość adoracji Najśw. Sakramentu w ciszy.

 

Od dzisiejszej niedzieli do 25 lipca obchodzimy 17. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „ Niesiemy Miłosierdzie drogami świata” Ta inicjatywa MIVA Polska łączy w sobie duszpasterską troskę o bezpieczne poruszanie się po drogach oraz konkretną pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom w zakresie środków transportu. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy samochody i ich użytkowników z racji Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Będzie też okazja włączyć się w dzieło MIVA Polska i złożyć swój dar.

 

Bóg zapałać za składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca. Organy zostały już wypłacone a teraz powoli spłacamy: konfesjonał, wykonane schody oraz balustrady. Są pomysły na dalsze inwestycje – min. wymianę sedili oraz kolejnego konfesjonału, renowacja dzwonów z założeniem automatyki dzwonienia oraz uporządkowanie drogi w kościelnym parku.

 

Dziękujemy p. Ryszardowi Gawlikowi za wymalowanie biblioteki oraz dawnej kaplicy, w której chcemy urządzić oratorium min. na spotkania Akcji Katolickiej, katechez chrzcielnych a w przyszłości może miejsca dla uczestników liturgii.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła mieszkańcom I rej. ul. Balickiej W tym tygodniu, odpowiedzialnymi za czystość kościoła oraz przygotowanie dekoracji na ŚDM, będą mieszkańcy II rej. ul. Balickiej. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.

 

Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 20 VII (środa) – bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów, który zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu;

– 22 VII (piątek) – św. Maria Magdalena, uczennica Pańska, jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa;

– 23 VII (sobota) – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, a także zakonnica i mistyczka, która spisała swoje mistyczne spotkania z Jezusem, stanowiące i dziś inspirację dla wielu chrześcijan.

 

W OKRESIE WAKACJI MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE:

 

W NIEDZIELĘ W TYM ROKU BEZ ZMIAN:
7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00

 

W PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ, PIĄTEK I SOBOTĘ O GODZ. 18.00
WE WTOREK I CZWARTEK O GODZ. 7.00

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA PO MSZACH ŚWIĘTYCH
( z wyjątkiem niedziel i świąt)

 

 

Intencje Mszalne od 17 lipca do 31 lipca 2016 r.

 

 

 

< Powrót

 

 

0