Title Image

Blog

FESTIWAL MŁODYCH – prezentacja talentów

250 wydarzeń zaplanowano podczas Festiwalu Młodych towarzyszącego ŚDM. Do Krakowa przyjadą gwiazdy: Amerykanin Curtis Chapman, zwyciężczyni „Voice of Italy” zakonnica s. Cristina Scuccia i Paddy Kelly. Swoje talenty zaprezentują młodzi z całego świata.
Festiwal, który potrwa od 26 do 29 lipca jest częścią oficjalnego programu ŚDM. Zaprezentowanych zostanie blisko 250 projektów przygotowanych przez „młodych dla młodych”. 

„Festiwal to prezentacja twórczości pielgrzymów. W ponad 80 proc. to oni sami przygotowali program. Znanych artystów zaprosiły wspólnoty, które przyjeżdżają do Polski” – mówił w czwartek dziennikarzom odpowiedzialny za przygotowanie Festiwalu Młodych ŚDM 2016 Antoni Tompolski.

 

W środę 27 lipca na Rynku Głównym zaplanowano prezentację folkloru z całego świata. „Zespołów będzie kilkanaście. Zdradzę, że będzie można zobaczyć m.in. koreański taniec wachlarzy” – mówił Tompolski.

 

Małgorzata Skorupa z departamentu Festiwalu Młodych Komitetu Organizacyjnego ŚDM mówiła na czwartkowej konferencji prasowej, że w Krakowie ustawionych zostanie 20 scen, m.in. na Rynku Głównym, Małym Rynku, Błoniach, pl. Szczepańskim, pl. Wolnica, pl. Centralnym, na Rynku Podgórskim. Będą się tam odbywać koncerty, pokazy taneczne, pantomimy.

 

W 43 kościołach odbywać się będą adoracje, w pięciu placówkach spektakle teatralne, a w trzech kinach pokazy filmowe. „Bardzo ciekawą propozycją jest sztuka wystawiana przez aktora z Kostaryki, którą będzie można zobaczyć na scenie PWST. Z kolei w Nowohuckim Centrum Kultury będzie prezentowana inscenizacja +Przed sklepem jubilera+ Karola Wojtyły w wykonaniu Richmond Catholic Theatre z USA” – mówiła Skorupa.

 

Koncerty będą się odbywać także po wydarzeniach centralnych ŚDM na krakowskich Błoniach. We wtorek 26 lipca po mszy inaugurującej ŚDM wystąpią m.in. Steven Curtis Chapman z USA, Kana z Ukrainy i InsideOut ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W czwartek po powitaniu papieża Franciszka zaprezentują się TAU, Arkadio, Full Power Spirit i zespół Owca.

 

Po piątkowej Drodze Krzyżowej na Błoniach zaplanowano koncert nawiązujący do 1050 – lecia chrztu Polski „Strefa Chwały 1050”, przygotowany z Narodowym Centrum Kultury. Zagrają czołowe zespoły polskiej sceny chrześcijańskiej: New Life’m, Tymoteusz, Deus Meus, Maleo Reggae Rockers, Full Power Spirit, ks. Kuba Bartczak, Poldek Twardowski.

 

„Młodzież kocha się dobrze bawić. My na scenach Festiwalu Młodych pokazujemy im, że można się świetnie bawić, a jednocześnie wyciągnąć głębszą warstwę duchową” – mówił Andrzej Dubiel, producent Festiwalu Młodych na Błoniach. Część piosenek będzie śpiewana w języku angielskim.

 

Oprócz wydarzeń artystycznych będą także emocje sportowe. W centrum Com-Come Zone zaplanowano przygotowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Siemacha Festiwal Sportu, podczas którego 48 drużyn weźmie udział w rozgrywkach piłkarskich Copa Catolica, będą też rozgrywki streetballu oraz pokazy breakdance.

 

Artyści występujący podczas Festiwalu Młodych nie pobierają honorariów, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

 

Fra3.pl

0