Title Image

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

20160731_FranciszekDobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża Franciszka w Brzegach. Pragniemy serdecznie podziękować rodzinom i mieszkańcom naszej parafii, dyrekcji SP 138, wszystkim osobom zaangażowanym w parafialnym komitecie ŚDM, wolontariuszom i wszystkim ludziom dobrej woli za organizację, służbę i gościnność dla przybyłych pielgrzymów. Jako wspólnota parafialna chcemy pożegnać naszych pielgrzymów, uczynimy to dziś na szkolnym boisku przy grillu i ciastku organizowanym przez Akcję Katolicką (prosimy chętnych o upieczenie ciasta i przyniesienie go do szkoły) Zapraszamy parafian i pielgrzymów na godz. 20.00.

 

 

Jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzy-mek do tronu Jasnogórskiej Madonny. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

 

 

Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Opieką otoczył kaplicę pw. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 

 

W środę Msza Święta z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Po nabożeństwie możliwość adoracji Najśw. Sakramentu w ciszy.

 

 

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. W czwartek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego proboszcza z Ars. Naszą modlitwę o godz. 7.00 ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W I piątek uczcimy Najśw. Serce Pana Jezusa. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00

 

 

W pierwszy piątek i sobotę od 9.00 kapłan odwiedzi chorych parafian z Komunią świętą.

 

 

W pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 7.00 modlimy się za rodziny oczekujące narodzin dziecka i za te małżeństwa, które pragną potomstwa. Po wieczornej Mszy św. w oratorium katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest swojego dziecka w sierpniu.

 

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła mieszkańcom rej. ul. Godlewskiego i Balickiej. W tym tygodniu, prosimy mieszkań-ców rej. Osiedla Za Stacją. Sprzątanie w sobota godz. 9.00.

 

 

Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do korzystających z wakacyjnego odpoczynku.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 1 sierpnia (poniedziałek) – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów;

– 4 sierpnia (czwartek) – św. Jan Maria Vianney, patron proboszczów, który przez swoją ascezę i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany.

 

W OKRESIE WAKACJI MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE:

 

W NIEDZIELĘ W TYM ROKU BEZ ZMIAN:
7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00

 

W PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ, PIĄTEK I SOBOTĘ O GODZ. 18.00
WE WTOREK I CZWARTEK O GODZ. 7.00

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA PO MSZACH ŚWIĘTYCH
( z wyjątkiem niedziel i świąt)

 

 

 

< Powrót

 

 

0