Title Image

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Słowa abpa Stanisława kard. Dziwisza do wiernych Archidiecezji Krakowskiej po śmierci kard. Franciszka Macharskiego….20160807_Macharski

 

Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. Przeżywając pierwszą niedzielę miesiąca wspólnie odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu.

 

W środę zapraszamy na Mszę św. z nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 a z racji II środy miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu w intencji szacunku dla życia i za Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce. Jeszcze raz dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i służyli pielgrzymom w naszej parafii, rodzinom i komitetowi parafialnemu. Serdeczne Bóg zapłać – Akcji Katolickiej i Krakowskiej Grupie Folklorystycznej p. Józefa Stachery oraz wszystkim, którzy przynieśli wspaniałe ciasta i zorganizowali grilla na wieczór pożegnalny z pielgrzymami przy Szkole Podstawowej nr 138.

 

W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła mieszkańcom rej. Osiedla Za Stacją. W tym tygodniu, prosimy mieszkańców rej. ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego. Sprzątanie w sobota godz. 9.00.

 

„Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 8 VIII (poniedziałek) – św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się
w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski;

– 9 VIII (wtorek) – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także przepięknym traktatem teologicznym pt. Wiedza krzyża;

– 10 VIII (środa) – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła;

– 11 VIII (czwartek) – św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą; habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu.

 

W OKRESIE WAKACJI MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE:

 

W NIEDZIELĘ W TYM ROKU BEZ ZMIAN:
7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00

 

W PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ, PIĄTEK I SOBOTĘ O GODZ. 18.00
WE WTOREK I CZWARTEK O GODZ. 7.00

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA PO MSZACH ŚWIĘTYCH
( z wyjątkiem niedziel i świąt)

 

 

 

< Powrót

 

 

0