Title Image

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin

 
20160814Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku.

 

Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. (7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00) Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

 

Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

 

W środę zapraszamy na Mszę św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00 oraz adorację Najśw. Sakramentu.

 

W przyszłą, III niedzielę miesiąca składka inwestycyjna. Bóg zapałać za składane ofiary.
O przygotowanie świątyni na niedzielę, w tym tygodniu prosimy mieszkańców rej. Centrum i ul. Darowskiego. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.
Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 17 VIII (środa) – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit, patron archidiecezji krakowskiej;

– 20 VIII (sobota) – św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji; potrafił łączyć aktywne życie z kontemplacją i mistyką; zasłynął również, jako autor wielu pism teologicznych i ascetycznych.

 

W OKRESIE WAKACJI MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE:

 

W NIEDZIELĘ W TYM ROKU BEZ ZMIAN:
7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00

 

W PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ, PIĄTEK I SOBOTĘ O GODZ. 18.00
WE WTOREK I CZWARTEK O GODZ. 7.00

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA PO MSZACH ŚWIĘTYCH
( z wyjątkiem niedziel i świąt)

 

 

 

< Powrót

 

 

0