Title Image

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wspomnienie św. Piusa X, papieża

 

20160821Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

 

We wtorek, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

 

Zapraszamy na środową Mszę św. z nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Po nowennie adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy.

 

Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Mszę św. w tę uroczystość o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

W sobotę pielgrzymka Ruchu Światło – Życie oraz Służby Liturgicznej do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi arcybiskupiej ks. kard. Stanisława Dziwisza.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła mieszkańcom rej. Centrum i ul. Darowskiego. W tym tygodniu, prosimy miesz-kańców rej. ul. Brzezińskiego. Sprzątanie w sobota godz. 9.00.

 

W przyszłą niedzielę, tj. 28 sierpnia, po Mszy św. wieczornej odbędzie się adoracja dziękczynna za ŚDM. Zapraszamy

 

Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia. Zmarłym w ostatnim czasie pragniemy wypraszać życie wieczne.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

– 24 VIII (środa) – św. Bartłomiej, Apostoł, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską obdarty ze skóry;

– 27 VIII (sobota) – św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.

 

W OKRESIE WAKACJI MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE:

 

W NIEDZIELĘ W TYM ROKU BEZ ZMIAN:
7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00

 

W PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ, PIĄTEK I SOBOTĘ O GODZ. 18.00
WE WTOREK I CZWARTEK O GODZ. 7.00

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA PO MSZACH ŚWIĘTYCH
( z wyjątkiem niedziel i świąt)

 

 

 

< Powrót

 

 

0