Św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła

• Zaproszenie ks. kard. Stanisława Dziwisza na pielgrzymkę rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej …
  • Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Dni Modlitw o Świętość Rodzin. Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację dziękczynną za ŚDM.
  • Od jutra Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.
  • Parafialny Odział Akcji Katolickiej zbiera dziś podpisy pod ”Apelem do Polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa” przygotowanego przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia. Apel dotyczy eliminacji wszystkich wyjątków, czyli zapewnienia każdemu poczętemu dziecku prawa do życia z utrzymaniem dotychczasowego zapisu o niekaralności kobiet. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  • W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz adorację Najśw. Sakramentu w ciszy.
  • W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy dzieci, ich rodziców, nauczycieli na Eucharystię o godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 138. nastąpi o godz. 9.00
  • To także pierwszy czwartek miesiąca. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
  • Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00. W tygodniu spowiedź pół godziny przed Mszą św.
  • Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w piątek od godz. 9.00 i w sobotę od 8.30.
  • W pierwszą sobotę rano będziemy się modlić w intencji małżeństw proszących o dar potomstwa i za rodziny oczekujące narodzin dziecka, wraz ze okolicznościowym błogosławieństwem matek. Po wieczornej Eucharystii katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy we wrześniu planują chrzest dziecka.
  • W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. ceremonia odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9.00
  • Zostaje wznowiona od września br. działalność biblioteki parafialnej, która będzie otwarta w każdą I niedzielę miesiąca bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00, do godz. 11.00. Najbliższy dyżur w przyszłą niedzielę, zapraszamy dotychczasowych oraz nowych czytelników.
  • Bóg zapałać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę mieszkańcom rej. ul. Brzezińskiego. W tym tygodniu, prosimy mieszkańców rej. Cmentarza. Sprzątanie w sobota godz. 9.00. Dziękuję za złożoną składkę inwestycyjną. Powoli wypłacamy konfesjonał i wykonane schody. Są plany (jeszcze na ten rok) związane z kompleksowym wykonaniem mechaniki dzwonów i nową automatyką.
  • Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 VIII (poniedziałek) – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie;
  • 1 IX (czwartek) – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;
  • 3 IX (sobota) – św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła.A20160710_przykazanie_milosci

Dekretem ks. kardynała Stanisława Dziwisza z dniem 27 sierpnia 2016 r. został mianowany do naszej parafii nowy wikariusz ks. mgr Wojciech Wylegała. Życzymy ks. Wojciechowi Bożego błogosławieństwa, otwartego serca na powiew Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Szczęść Boże w posłudze kapłańskiej.

Intencje mszalne 29.08 – 3.09. 2016

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA PO MSZACH ŚWIĘTYCH
( z wyjątkiem niedziel i świąt)