Title Image

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Dziś pielgrzymka rodzin naszej archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz odnowienie sakramentu małżeństwa na każdej Mszy św. W Rzymie odbędą się uroczystości związane z kanonizacją Matki Teresy z Kalkuty założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości. Zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9.00.

 

Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) grupa „Mały Apostoł” czy schola dziecięca, które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.

 

Biblioteka parafialna będzie czynna dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00 do godz. 11.00. (Msza 7.30 i 9.00)

 

W środę Msza Święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 oraz czas na adorację Jezusa.

 

W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem M. Bożej Siewnej.

 

W piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy oraz św. Piotra Klawera, kapłana.

 

Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się VI Tydzień Wychowania.

 

Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej i Sanktuarium św. Kingi w Starym Sączu w dniu 10 września (sobota). Wyjazd o godzinie 7 z parkingu przed kościołem w Mydlnikach. Koszt 50 zł w tym obiad. Zapisy w zakrystii do środy.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła mieszkańcom rej. Cmentarza. W tym tygodniu, prosimy mieszkańców rej. Rząski. Sprzątanie w sobota godz. 9.00.

 

Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W szczególny sposób pragniemy ogarnąć modlitwą ostatnio zmarłych parafian. Śp. Stanisławę Sokół oraz śp. Bronisława Grela. Wieczny odpoczynek…

 

 

„Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu,

to wszystko jest na właściwym miejscu,

ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości,

to w twoim życiu jest bałagan”.

Św. Augustyn

 

 

Intencje mszalne 4.09 – 10.09. 2016

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA PO MSZACH ŚWIĘTYCH
( z wyjątkiem niedziel i świąt)

 

< Powrót

 

 

0