Title Image

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

A20160912Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz szósty już Tydzień Wychowania. To okazja do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Módlmy się w intencji ofiar terroru i reżimów totalitarnych oraz w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie.

 

W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. Zapraszamy w tym dniu na godz. 17.00 na wspólną Drogę Krzyżową wokół kościoła. O 18.00 Msza Święta z nowenną do MBNP i adoracja Jezusa w intencji poczętego życia i dzieła Duchowej Adopcji ( z racji II środa miesiąca)

 

W czwartek, 15 września rozpoczyna się triduum przed świętem św. Stanisława Kostki.

 

Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

 

W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie będziemy obchodzić Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy Bogu dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. A z racji III niedzieli miesiąca składka na inwestycje w naszym kościele. Bóg zapłać.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła mieszkańcom rej. Rząski. W tym tygodniu, prosimy mieszkańców rej. Podkamycza. Sprzątanie w sobota godz. 9.00.

 

Bóg zapłać misyjnej Róży bł. o. Bezyma za ofiarę w wysokości 500 zł. na konfesjonał.

 

Opactwo Benedyktynek w Staniątkach oraz Opactwo Cystersów w Mogile zapraszają na swoje uroczystości odpustowe w przyszłą niedzielę. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach.

 

Rozpoczynamy tegoroczny cykl spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania. Kandydatów 2 roku zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00. Kandydatów roku 3, w niedzielę po mszy świętej wieczornej. Rozpoczynających przygotowanie za tydzień w czwartek- 22 września o godz. 19.00. Kandydatów do bierzmowania, którym nie odpowiada zaproponowany termin zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19.00. Wszystkich kandydatów zapraszamy na Mszę święta w ostatnią niedzielę miesiąca – 25 września, o godz. 18. 00. Po niej spotkanie rodziców.

 

Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

 

– 12 IX (poniedziałek) – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

– 13 IX (wtorek) – wspomnienie św. Jan Chryzostoma. Gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty”;

– 14 IX (środa) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

– 15 IX (czwartek) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

– 16 IX (piątek) – wspomnienie świętych męczenników: papieża Korneliusza i biskupa Cypriana. Nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich prześladowań w połowie III w.

 

 

 

 

Intencje Mszalne od 12 do 17 września 2016 r.

 

 

< Powrót

 

 

0