Title Image

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Św. Stanisław Kostka – patron dzieci i młodzieży

 

„Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

20160918

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Po mszy św. wieczornej – spotkanie kandydatów do bierzmowani z klasy III gimnazjum.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na rzecz naszego kościoła z racji III niedzieli miesiąca.

 

W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów.

 

W środę o 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz czas na osobistą adorację Jezusa.

 

W czwartek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania rozpoczynających przygotowanie.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła  oraz złożoną ofiarę mieszkańcom rej. Podkamycza. W tym tygodniu, prosimy mieszkańców rej.ul. Hemara. Sprzątanie w sobota godz. 9.00.

 

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask.

 

W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie wspólnoty Mały Apostoł. W październiku planowany jest wyjazd integracyjny. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów Szkoły Podstawowej z klas 4-6 do włączenia się w tą wspólnotę! Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na mszę święta o godz. 18.00. Po niej spotkanie dla rodziców.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

– 20 IX (wtorek) – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;

– 21 IX (środa) – św. Mateusz, Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem;

– 22 IX (czwartek) – bł. Bernardyna Jabłońska, dziewica

– 23 IX (piątek) – św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia; z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.

 

 

 

Intencje Mszalne od 18 do 25 września 2016 r.

 

 

< Powrót

 

 

0