Title Image

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa

 

Dziś msza święta o godz. 18.00 z udziałem wszystkich kandydatów do bierzmowania. Po mszy spotkanie dla rodzi-ców.

20160925

Zapraszamy do włączenia się do grup parafialnych. To bardzo ważna pomoc, jeśli chcemy ustrzec i rozwinąć naszą wiarę, a także doświadczyć Wspólnoty Kościoła. Uczniów szkoły podstawowej zapraszamy do włączenia się w wspólnotę Mały Apostoł. Grupa ta spotyka się na wspólną zabawę, czytanie Pisma Świętego i rozmowy o Bogu. Spotkania odbywają się w niedzielę po mszy świętej o godz. 10.30. W poniedziałki o godz. 17.00 spotkanie kandydatów na ministrantów a w środę o godz. 16. 30 spotkanie scholki parafialnej Jutrzenka.

 

W środę msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00 i czas na osobistą modlitwę przed Najśw. Sakramentem. W tym dniu przypada rocznica święceń biskupich bpa Grzegorza Rysia oraz bpa Damiana Muskusa (2011)

 

Młodzieży proponujemy spotkania w piątek, po mszy świętej wieczornej. To dobra okazja, aby ucząc się w różnych miejscach, móc doświadczyć spotkania z osobami, które także chcą żyć wiarą, na co dzień.

 

W najbliższą sobotę rozpoczniemy miesiąc różańcowej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc w tygodniu o godz. 17.15, w niedzielę o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa o 9.00 a o 10.30 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. a po mszy św. spotkanie z rodzicami.

 

W I sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.

 

W pierwszą sobotę rano modlimy się w intencji małżeństw proszących o dar potomstwa i za rodziny oczekujące narodzin dziecka, wraz ze okolicznościowym błogosławieństwem matek. Po wieczornej Eucharystii katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w październiku planują chrzest dziecka.

 

W przyszłą niedzielę na mszach św. będziemy prosić o dary Ducha Świętego dla studentów i profesorów z racji roz-poczynającego się nowego roku akademickiego.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła mieszkańcom rej. ul. Hemara. W tym tygodniu, prosimy mieszkańców I rej. ul. Kurozwęckiego. Sprzątanie w sobota godz. 9.00. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na cele kościelne mieszkańcom rej. Podkamycza. Z racji III niedzieli miesiąca składka wyniosła 5.194zł oraz 4 dolary i 13 euro. Bóg zapłać z każdą złotów-kę złożoną na ofiarę bądź przekazaną na konto parafialne.

 

W poniedziałek planowane jest nasadzanie nowych krzewów w kościelnym parku (według projektu przygotowanego jeszcze za czasów proboszczowania ks. Jana). To dopiero początek… w miarę możliwości będziemy sukcesywnie realizować plan nasadzania i upiększania naszego parku. Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w sadzeniu krzewów w poniedziałek o godz. 16.00.

 

Zaproszenie na III Małopolskie Targi Żywności na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego przy ul. Balickiej 253. Termin 1 i 2 październik. Więcej informacji na plakatach i ulotkach rozdawanych przez studentów Uniwersytetu.

 

Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Dla zmarłych parafian pragniemy prosić o szczęście wieczne.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

– 27 IX (wtorek) – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi. Odpust u misjonarzy;

– 28 IX (środa) – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju; Patron katedry na Wawelu.

– 29 IX (czwartek) – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał − „któż jak Bóg”, Gabriel − „moc Boża”, Rafał − „Bóg uzdrawia”;

– 30 IX (piątek) – św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą;

– 1 X (sobota) − św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.

 

Intencje Mszalne od 26 września do 2 października 2016 r.

 

 

< Powrót

 

 

0