Title Image

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wspomnienie Aniołów Stróżów

 

  1. 20161003_rozaniecW każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. Prośmy również o dary Ducha Świętego dla studentów i profesorów z racji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego.
  2. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa w tygodniu o godz. 17.15 a w niedzielę o 17.30. Pod hasłem „Żywa korona Maryi” dzieci na specjalnych planszach będą przyklejać obrazki przedstawiające ludzi, którzy przez wieki pielgrzymowali na Jasną Górę. Zapraszamy również dzieci z rodzinami do konkursu różańcowego polegającego na własnoręcznym wykonaniu różańca. (materiał dowolny) Wszystkie różańce będą prezentowane w kościele. Termin składania, podpisanych prac do soboty 22 października.
  3. W środę nowenna do MBNP zostanie połączona z nabożeństwem różańcowym i tak będzie przez cały miesiąc.
  4. W I czwartek modlimy się o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w I piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Okazja do spowiedzi codziennie 30 min. przed mszą św. a w I czwartek i I piątek dodatkowo od 17.00. Z posługą sakramentalną do chorych w I piątek od godz. 8.30.
  5. W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku.
  6. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary. W przyszłą, również niedzielę I Małopolski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą Św. o 10.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach a następnie przejście na Rynek Główny. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na ulotkach i plakatach.
  7. Bóg zapałać za sprzątanie kościoła mieszkańcom I rej. ul. Kurozwęckiego. Bóg zapłać nowożeńcom za dekorację świątyni. W tym tygodniu, prosimy mieszkańców II rej. ul. Kurozwęckiego. Sprzątanie w sobotę godz. 9.00. Bóg zapłać VII Róży imienia bł. Bernadety Jabłońskiej za ofiarę 400 zł. na konfesjonał.
  8. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę parafian, którzy pomogli w poniedziałek przy sadzeniu krzewów a byli to pan: Fedor Feliks, Fabiańczyk Tomasz, Radziszewski Michał, Lenart Jan, Piotrowski Stefan, Majerski Józef, Gawlik Ryszard, Łuszczek Tadeusz i jedna pani Janina Wysocka. Bóg zapłać. I już dziś zapraszamy na następne nasadzenia.
  9. Nasza parafia, w ramach jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski organizuje pielgrzymkę w dniach 21-22 październik (piątek-sobota) do Poznania-Gniezna-Torunia. Przewidywany koszt ok. 250 zł. Zapisy do piątku (7.10) zaliczka sto złotych.
  10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 4 X – (wtorek) św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców; Pamiętajmy w modlitwie o śp. ks. kard Franciszku Macharskim.

– 5 X – (środa) św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.

 

 

 

< Powrót

 

 

1