Title Image

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wspomnienie św. Jana Kapistrana, kapłana

 

20161021_rosaryW dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17.15 a w niedzielę o 17.30 w naszym kościele parafialnym.

 

Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła.

 

Wczoraj, w wspomnienie św. Jana Pawła II zakończył się konkurs „ Mój najpiękniejszy różaniec”. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i dziadkom za włączenie się do konkursu i wykonanie własnoręcznie, z dowolnego materiału różańca. Wszystkie prace możemy podziwiać przy ołtarzu Miłosiernego Jezusa. Na Mszy św. o godz. 10.30 wręczenie dyplomów i drobnych upominków. Przypominamy również dzieciom o przygotowaniu się na przeżycie Uroczystości Wszystkich Świętych przez wykonanie pracy plastycznej- portretu wybranego świętego (prace należy złożyć do 27 października) oraz przebranie się na dzień Wszystkich Świętych za osobę świętego lub błogosławionego.

 

W wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Zelatorów lub przedstawicieli Róż Różańcowych naszej parafii.

 

Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, który jest sprawowany w tygodniu pół godziny przed Mszą Św., aby ofiarować dar odpustu i komunię św. za dusze czyśćcowe. Możemy również ofiarować za naszych bliskich zmarłych modlitwę zwaną wypominkami.

 

Bóg zapałać za troskę o swój kościół parafialny mieszkańcom rej. ul. Zakliki. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców I rej. ul. Balickiej. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca

 

Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia. Zmarłych parafian oraz z naszych rodzin polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 X (piątek) – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów, jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.

 

< Powrót

 

 

0