Title Image

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. 20161030_korowodJutro zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 17.15. Zachęcamy jednak do modlitwy różańcowej przez cały rok. Odnówmy nasze zobowiązania wynikające z przynależności do róż różańcowych w naszej parafii. A może powstaną nowe np. rodzinne, dziecięce czy może róże ojców, matek, żon? Potrzeba 20 rodzin, osób by założyć nową róże. Chętne rodziny, osoby do założenia róży prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
  2. We wtorek, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Porządek Mszy niedzielny. (7.30; 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00)  Na Mszę Św. godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci przebrane za świętych na pierwszy w naszej parafii korowód świętych i błogosławionych. O godz. 14.00 Msza św. za zmarłych na cmentarzu z procesją. Podczas niej będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin, a także będziemy błogosławić groby.
  3. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  4. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu.
  5. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już, co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
  6. Od 1 do 8 listopada o godz. 17.30 wspólny różaniec w kościele za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych.
  7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą a w I czwartek i I piątek dodatkowo od 17.00. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o powołania do służby Bożej; W piątek wspomnienie św. Karol Boromeusz, arcybiskup Mediolanu – czcimy Serca Pana Jezusa; W sobotę rano modlimy się za małżeństwa proszące o dar potomstwa i za matki oczekujące narodzin dziecka. Po wieczornej Mszy katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  8. Do chorych kapłani z posługą sakramentalną udadzą się w I piątek i I sobotę o godz. 8.30. Za tydzień zmianka różańcowa o godz. 9.00. Dziękujemy Róży św. Łucji za ofiarę na konfesjonał – 250 zł.
  9. Bóg zapałać za troskę o swój kościół parafialny mieszkańcom I rej. ul. Balickiej. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców II rejonu ul. Balickiej. Bóg zapłać za grabienie liści wokół kościoła: p. Stefanowi Piotrowskiemu, p. Ryszardowi Gawlikowi, p. Józefowi Majerskiemu, p. Tadeuszowi Łuszczkowi i p. Zbigniewowi Klimek.
  10. Życzymy wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny. Zmarłych pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu.

 

„Nie tylko w miesiącu październiku odmawiajmy różaniec, ale ten pobożny zwyczaj przeniesie się na miesiąc następny i wszystkie miesiące roku. Niech ta modlitwa stanie się naszym ulubionym zajęciem, niech rozbrzmiewa w kościołach, kaplicach, i owszem, niech jej szept słyszany będzie w domach rodzinnych i warsztatach pracy”. Sługa Boży kard. August Hlond

 

< Powrót

 

 

0