Title Image

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  • 2ltoW dzisiejszą uroczystość Wszystkich Świętych, oddając cześć tym znanym i nieznanym, którzy radują się oglądaniem i kontemplowaniem Bożego oblicza, przypominamy sobie o powszechnym powołaniu do świętości. Każda i każdy z nas, niezależnie od stanu i wykonywanego zawodu powołani jesteśmy jest do pełni życia chrześcijańskiego i do doskonałości miłości. Chcemy naśladować Świętych i prosimy, by Pan nas wspierał w realizacji tego powołania.

 

  • Dziś o godz. 14.00 Msza Św. za zmarłych na cmentarzu z procesją, podczas której będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić groby.

 

  • Jutro, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień zaduszny. To szczególny dzień modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

  • Od dziś do 8 listopada każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieża.

 

  • Od dzisiaj do 8 listopada zapraszamy do kościoła na godz. 17.30 na wspólny różaniec za naszych zmarłych, których imiona wypisaliśmy w tzw. wypominkach jednorazowych.

 

  • Przypominamy o pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca.

 

  • Życzmy sobie wzajemnie wielu Bożych łask, albowiem każda i każdy z nas obchodzi dziś imieniny – dzień swojego Świętego patrona. Prośmy, by nasi patronowie wypraszali dla nas obfitość Bożego błogosławieństwa, na co dzień.

 

20161101_aktualnosci

 

 

 

< Powrót

 

 

0