Title Image

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


20161113_ogloszenia
Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze.

 

Dzisiejsza niedziela to VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w tym roku pod hasłem Pokój Irakowi. Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski od 2009 r. w drugą niedzielę listopada. Organizatorem jest stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

 

Z inicjatywy Róż Różańcowych naszej parafii w każdy wtorek w kościele (do końca tego roku) o godz. 17.30 będzie odmawiany różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

W środę nowenna do MBNP o godz. 18.00 i okazja do adoracji Najśw. Sakramentu. Zapraszamy

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne Akcji Katolickiej, organizacji ludzi świeckich, którzy pragną ewangelijne ideały realizować, na co dzień w swoim życiu zawodowym i społecznym. Przy naszej parafii istnieje oddział tego stowarzyszenia, który ma swoje spotkania, (najczęściej) we wtorki po 10 każdego miesiąca, po mszy św. wieczornej, na które zapraszamy szczególnie zainteresowanych wstąpieniem w jego szeregi. Najbliższe spotkanie 15.11 o godz. 18.00.

 

W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Chcemy osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas. Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa Za Króla i Pana, który zostanie odczytany w Łagiewnikach w sobotę a w niedzielę w kościołach całej archidiecezji. Od czwartku trwamy na nowennie przygotowującej nas do tego wydarzenia. (Dla przypomnienia – nowenna po mszy wieczornej). Za tydzień w naszym kościele na każdej mszy św. będzie odczytany akt intronizacji a formę uroczystszą będzie miał na mszy św. o godz. 12.00 z udziałem chóru i obrzędem poświecenia jubileuszowego krzyża.

 

Bóg zapałać za troskę o swój kościół parafialny mieszkańcom II rej. ul. Godlewskiego i Balickiej. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rejonu os. Za Stacją Kolejową. Bóg zapłać panom za pomoc przy grabieniu liści oraz poprawianiu drogi w kościelnym parku.

 

Akcja Katolicka wraz ze Szkołą Podstawową nr 138 zaprasza dzieci z rodzinami do udziału w II Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Wykonane szopki przynosimy do 11 (niedziela) grudnia do kościoła. Regulamin i więcej szczegółów znajdziemy w Gazecie Bronowickiej, oraz na stronach internetowej szkoły i naszej parafii oraz w gablotce.

 

Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Zmarłą parafiankę śp. Sylwię Sułek, której msza pogrzebowa będzie w wtorek o godz. 13.00 polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  • 17 XI (czwartek) – św. Elżbieta Węgierska, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia – stąd też nazywa się ją patronką miłosierdzia chrześcijańskiego;
  • 18 XI (piątek) – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;
  • 19 XI (sobota) – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.

 

< Powrót

 

 

0