Title Image

34 NIEDZIELA

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


20161120_ch_krolDzisiaj kończy się w Kościele Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas. Dziękujemy również ks. kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi za przekazanie, (16 listopada – środa) dla naszej parafii relikwii św. Jana Pawła II – sługi Bożego miłosierdzia. Kolejny etap to zakup odpowiedniego relikwiarza i mobilizacja, nas wszystkich by przygotować ołtarz i szerzyć kult św. Jana Pawła II – patrona rodziny.

 

Dziś na każdej mszy św. przed błogosławieństwem uroczyście odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 

Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej z okazji patronalnego święta dziękujemy za podejmowane inicjatywy i wszelką pomoc na rzecz parafii i wspólnoty lokalnej. Życzymy Bożego bł., opieki MBNP i św. Jadwigi Królowej. Bóg zapłać za ofiarę na konfesjonał wysokości 400 zł. Zachęcamy do włączenia się w szeregi AK nowych członków.

 

Ząb czasu i warunki atmosferyczne powodują, że niszczeją różne elementy otoczenia kościoła. Obecnie trwają prace przy cokole, pod figurą Jezusa Dobrego Pasterza. Montowane są tam płyty granitowe. Został również postawiony Jubileuszowy Krzyż, jako pamiątka Roku Miłosierdzia i 1050 rocznicy Chrztu Polski. Poświecenie po mszy św. z godz. 12.00.

 

Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. W wtorek natomiast przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy życzenia panu Andrzejowi naszemu organiście, chórowi „Schola Cantorum Mydlincensis”, scholii „Jutrzenka” wszystkim, którzy są zatroskanie o muzykę i śpiew w kościele wśród nich pani Halinie. Bóg zapłać.

Zapraszamy na wspólny różanie – wtorek godz. 17.30. a po mszy św. wieczornej na spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem. W środę o godz. 18.00 msza św. z nowenną do MBNP i możliwość adoracji Najśw. Sakramentu. W czwartek wspominamy w liturgii świętych męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung-Lac z towarzyszami, którzy za wiarę ponieśli śmierć w XVIII w. i XIX w.

 

Przypominamy o trwającym II Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Więcej na stronie parafialnej.

 

Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy, więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się rozprowadzanie wigilijnych świec „Caritas” (ofiara min. 5 złotych) oraz opłatków, składane przy tej okazji ofiary, są przeznaczone na wynagrodzenie za posługę panów kościelnych oraz pana organisty w naszym kościele.

 

Bóg zapałać za troskę o swój kościół parafialny oraz ofiarę na dekoracje świąteczną mieszkańcom rej. os. Za Stacją Kolejową. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rej. ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego. Bóg zapłać Bóg zapłać za dzisiejszą inwestycyjną składkę z racji III niedzieli miesiąca.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy najlepsze życzenia. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Sylwię Sułek i Wiesława Pałkę – polecając ich Bożemu miłosierdziu módlmy się za zmarłych parafian oraz z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek …

 

 

 

< Powrót

 

 

0