Title Image

Mydlnicka Wspólnota Bliżej Boga

Minął Rok Miłosierdzia, jednak nie wszystko czego w tym czasie doświadczaliśmy minęło. Papież Franciszek zamykając rok święty, przedłużył do odwołania posługę misjonarzy miłosierdzia oraz prawo zwalniania z ekskomuniki zaciągniętej w związku z grzechem aborcji przez wszystkich kapłanów.
Jednym z owoców roku miłosierdzia i ŚDM w naszej parafii, jest nowa wspólnota „Bliżej Boga. Na razie tworzą ją osoby, które angażowały się w przygotowanie ŚDM. Wspólnota pragnie nadal czynnie włączać się w życie naszej parafii i zachęcać do tego innych. Celem nie są tylko akcje, lecz wzajemne wspieranie się w wierze przez modlitwę i świadectwo. Zapraszamy wszystkich, którym zależy na tym, aby nasza parafia była żywa duchem i ciałem. Szczególnie kierujemy to zaproszenie do ludzi młodych, którzy chcą, aby doświadczenie Kościoła żywego i radosnego nie skończyło się na ŚDM. Zapraszamy na najbliższe spotkanie za tydzień 4 grudnia 2016 po mszy świętej o godz. 12.00 w salce za chórem. Czekamy na was i liczymy na wasze pomysły!


Najbliższa akcja, do której zapraszamy to wsparcie działania Stowarzyszenia ODRA-NIEMEN, które od 2010 roku organizuje ogólnopolską akcję świąteczną w ramach projektu RODACY-BOHATEROM. Dwa razy w roku dla POLSKICH KOMBATANTÓW NA KRESACH, przygotowywane są ze zbiórek darów rzeczowych paczki świąteczne na Święta Bożego Narodzenia i Święta Wielkanocne. Zbiórkę paczek w naszej Parafii będziemy prowadzić w dniu 11 grudnia 2016r. – później nastąpi ich przekazanie do małopolskiego koordynatora akcji. Na plakatach można zapoznać się z wykazem artykułów, które mogą wchodzić w skład przygotowywanej paczki świątecznej – jej zwartość zależy tylko i wyłącznie od hojności Darczyńców. Jednocześnie informujemy, że organizatorzy będą przepakowywać produkty celem przygotowania wzorcowej paczki składającej się z wymienionych produktów, dlatego nie ma potrzeby ozdobnego pakowania darów.

0