Title Image

I Niedziela adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 

20161127_adwentDziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

 

Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela.

 

Od jutra msza roratnia o godz. 18.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup, za minimum pięć złotych świec Caritasu, które rozprowadza Akcja Katolicka. Zebrane fundusze przekażemy do diecezjalnego oddziału „Caritas” a ofiary, które złożymy powyżej pięciu złotych będą przeznaczone na świąteczne upominki dla chorych i samotnych w naszej parafii.

 

Przy wyjściu głównym z kościoła możemy nabyć opłatki, a ofiarę, którą złożymy przy tej okazji pragniemy przekazać, jako wynagrodzenie za całoroczną posługę panów kościelnych i pana organisty w naszym kościele. W tygodniu opłatki i świece Caritas możemy nabywać w zakrystii.

 

Zapraszamy na wspólny różaniec – wtorek godz. 17.30. Przypominamy o trwającym II Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.

 

W rozpoczynającym się tygodniu przypada:

  • Pierwszy czwartek, w którym wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Pamiętajmy o modlitwie w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W tym dniu o godz. 17.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej
  • Pierwszy piątek, w którym to dniu uwielbiamy i przepraszamy za grzechy NSPJ
  • Pierwsza sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP. Na porannej mszy św. modlimy się o dar potomstwa dla małżeństw i szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym. Po wieczornej mszy św. katecheza dla rodziców i chrzestnych, który planują chrzest swojego dziecka w grudniu.

Codziennie istniej możliwość spowiedzi świętej pół godziny przed mszą a w I czwartek i I piątek dodatkowo od 17.00. Do chorych udamy się w I piątek i I sobotę od godz. 8.30.

 

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa a o godz. 19.00 kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 3 gimnazjum.

 

Jednym z owoców roku miłosierdzia i ŚDM w naszej parafii, jest nowa wspólnota „Bliżej Boga”. Na razie tworzą ją osoby, które angażowały się w przygotowanie ŚDM. Wspólnota pragnie nadal czynnie włączać się w życie naszej parafii i zachęcać do tego innych. Szczególnie kierujemy to zaproszenie do ludzi młodych… Zapraszamy na najbliższe spotkanie za tydzień po mszy świętej o godz. 12.00 w salce za chórem. Najbliższa akcja, do której zapraszamy to wsparcie działania Stowarzyszenia ODRA-NIEMEN, które organizuje ogólnopolską akcję świąteczną „Paczka dla Kombatanta na Kresach”. Zbiórkę produktów spożywczych (o długim terminie ważności) w naszej Parafii będziemy prowadzić w dniu 11 grudnia 2016r. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej. Kosz… Jezu ufam Tobie.

 

Bóg zapałać za troskę o swój kościół parafialny oraz ofiarę na dekorację świąteczną mieszkańcom rej. ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rej. Centrum i ul. Darowskiego. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej III niedzieli miesiąca. Dziękujemy również panom z naszej parafii za pomoc przy pracach porządkowych i grabieniu liści.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

30 XI (środa) – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich;

3 XII (sobota) – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

4 XII (niedziela) – św. Barbara, patronka górników i hutników.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy najlepsze życzenia. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. prof. Zbigniewa-Jana Białkiewicza. Wieczny odpoczynek ….

 

 

 

 

< Powrót

 

 

0