Title Image

III Niedziela adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

20161211_3adwentTrzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę. Msza roratnia w tygodniu o godz. 18.00. Zapraszamy

 

Od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.

 

Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

 

We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem. W tych intencjach wspólny różaniec o godz. 17.30. Zapraszamy. Po mszy świętej spotkanie Akcji Parafialnej.

 

W środę nowenna do MBNP a z racji II środy miesiąca modlitwa w intencji Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

Od piątku, 16 grudnia, rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, którą zakończymy 24 grudnia. Wypraszajmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym.

 

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcja „Paczka dla Kombatanta na Kresach”, które jutro zostaną przekazanie do małopolskiego koordynatora akcji. Również dziś mija termin składania prac w ramach II Dzielnicowego Konkurs Szopek Bożenarodzeniowych. Od jutra (12.12) do soboty istnieje możliwość głosowania na nagrodę publiczności przez Internet na parafialnym Facebooku. Za tydzień po mszy świętej z godz. 10.30 ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

 

Bóg zapałać za troskę o swój kościół parafialny oraz złożoną ofiarę na dekorację świąteczną mieszkańcom rej. ul. Brzezińskiego oraz rejonu Zakliki. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rej. Cmentarza. Za tydzień z racji III niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Bóg zapłać Panu Pawłowi Bartusiowi za przygotowanie banneru i nowych tablic informacyjnych.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 XII (wtorek) – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych;

14 XII (środa) – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia.
Niech MBNP wyprasza potrzebne łaski w nowym tygodniu.

 

 

< Powrót

 

 

0