Title Image

Święto Chrztu Pańskiego – ogłoszenia duszpasterskie

20170108_chpNiedziela Chrztu Pańskiego kończy  okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

 

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. Prze chrzest zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

 

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Przypominamy, że msze św. w tygodniu w styczniu o godz. 16.00. Różaniec we wtorek po mszy św. o godz. 16.30. W środę nowenna do MBNP o godz. 16.00.

 

O godz. 10.30 i 12.00 Państwo Iwona i Artur Kaliccy, organizatorzy Konferencji „Biblia o finansach” przedstawią krótko biblijne zasady w drodze do wolności finansowej. A po wieczornej mszy św. zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem Talitha Kum, zespołu młodych ludzi związanych z duszpasterstwem Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

 

W przyszłą niedzielę 15.01, po mszy św. o godz. 18 00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu wybitnego Organisty Krzysztofa Pawlisza. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Mieczysława Surzyńskiego i improwizacje na temat polskich kolęd. Po koncercie będzie można nabyć płyty z muzyka organową Krzysztofa Pawlisza.

 

Również w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty „BLIŻEJ BOGA”- serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

 

W dniu 27 stycznia 2017 odbędzie się w Krakowskiej Tauron Arenie koncert kolęd z udziałem najwybitniejszych gwiazd muzyki chrześcijańskiej. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach i plakatach. Bilety do nabycia, dziś po mszach św.  w bibliotece parafialnej. Zapraszamy

 

Bóg zapałać za troskę o kościół parafialny oraz złożoną ofiarę mieszkańcom rej. ul. Hemara. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców I rej. ul. Kurozwęckiego. Plan kolędy …

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia.
Parafianom i gościom  życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.  

 

 

 

 

 

 

< Powrót

 

 

0