Title Image

II Niedziela – ogłoszenia duszpasterskie

20170115_krzyzW dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Przypominamy, że w styczniu msza św. wieczorna w tygodniu jest o godz. 16.00. Druga i czwarta niedziela miesiąca to tzw. chrzcielna. Chrzest podczas mszy o godz. 12.00. Poprzedzony sobotnią katechezą chrzcielną o godz. 19.00

 

We wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Po mszy wieczornej różaniec. Zapraszamy. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno!

 

W środę zapraszamy na mszę św. z kazaniem katechizmowym oraz nowennę do MBNP. Intencje zbiorowe na tę mszę można składać przed obrazem w przedsionku kościoła lub zamówić w zakrystii.

 

W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

 

Dziś po mszy św. o godz. 18 00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu wybitnego Organisty Krzysztofa Pawlisza. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Mieczysława Surzyńskiego i improwizacje na temat polskich kolęd. Po koncercie będzie można nabyć płyty z muzyka organową Krzysztofa Pawlisza. Również po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty „BLIŻEJ BOGA”- serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

 

W przyszła niedzielę po mszy świętej o godzinie 12.00 zapraszamy na  krótkie Jasełka w kościele, w wykonaniu uczniów naszej szkoły podstawowej. A na każdej mszy się słowo świadectwa wygłoszą bracia ze wspólnoty Rycerzy Kolumba.

 

Bóg zapałać za troskę o kościół parafialny oraz złożoną ofiarę mieszkańcom I rej. ul. Kurozwęckiego W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców II rejonu ul. Kurozwęckiego.

 

Ostatnie dni wizyty duszpasterskiej. W środę tzw. kolęda uzupełniająca, kto chciałyby skorzystać to proszony jest o zgłoszenie tego faktu w zakrystii.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 I (wtorek) – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej;
  • 19 I (czwartek) – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek;
  • 21 I (sobota) – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Niech MB Nieustającej Pomocy wyprasza wszystkim potrzebne łaski.

 

 

 

 

 

< Powrót

 

 

0