Title Image

Koncert Krzysztofa Pawlisza

15 stycznia br. w naszej parafii odbył się koncert noworoczny. Ten czas po wieczornej Mszy św. stał się okazją do posłuchania pięknej muzyki organowej w wykonaniu wybitnego krakowskiego organisty Krzysztofa Pawlisza. Usłyszeliśmy utwory Jana Sebastiana Bacha, Mieczysława Surzyńskiego i improwizacje organowe na temat polskich kolęd, w pięknym brzmieniu naszych organów. Koncert ubogaciła kolędami nasza schola „Jutrzenka” prowadzona przez organistę Andrzeja Waśko.
Na zakończenie artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami licznie zebranych parafian. Po koncercie można było nabyć płyty p. Pawlisza z muzyką organową. Dzięki pełnemu poparciu i zaangażowaniu księdza proboszcza Kazimierza Klimczaka w organizację koncertu, była możliwość posłuchania pięknej muzyki i owoców pracy naszych dzieci, bo jak mówił św. Jan Paweł II:
„Czy wychwala słowo człowieka, czy nadaje melodię Słowu Bożemu, czy też rozbrzmiewa bez słów – muzyka, głos serca – wzbudza ideały piękna, aspiracji do doskonałej nie zakłóconej ludzkimi pasjami harmonii oraz marzenie o powszechnej komunii”.

organista Andrzej Waśko

Podobny obraz

0