Title Image

III Niedziela – ogłoszenia duszpasterskie

W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan który zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”.

 

Dziś po mszy świętej o godzinie 12.00 zapraszamy na  krótkie Jasełka w kościele, w wykonaniu uczniów naszej szkoły podstawowej. A na każdej mszy św. słowo świadectwa głoszą bracia ze wspólnoty Rycerzy Kolumba.

 

Nasza parafia ma dziś zaproszenie na nocną adorację od 21.00 do 6.00 rano w Łagiewnikach. Proponujemy adorację poszczególnymi rejonami i tak na 21.00 zapraszamy mieszkańców rej. Podkamycze i ul. Hemara; na 22.00 rej. I i II ul. Kurozwęckiego; na 23.00 ul. Dolińskiego i Zakliki; na 24.00 rej. I i II ul. Balickiej;  na 1.00 – rej. ul. Godlewskiego i Balickiej; na 2.00 rej. ul. Na Nowinach i Długoszowskiego oraz rejon ul. Łupaszki; na 3.00 rej. ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego; na 4.00 rej. Centrum i ul. Darowskiego; na 5.00 rej. ul. Brzezińskiego, Cmentarza i Rząski.

 

W czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

 

Bóg zapałać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom II rej. ul. Kurozwęckiego W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rej. Godlewskiego i Balickiej. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli.

 

Duszpasterze Parafii wraz z panem Organistą serdecznie zapraszają na wspólne kolędowanie w niedzielę 29.01. od godz. 17. 00 do 18. 00. Jest możliwość występu solowego ( śpiew, lub gra na instrumencie ), aby ubogacić nasze spotkanie kolędowe. Chętni do prezentowania swoich umiejętności proszeni są do uzgodnienia szczegółów z panem Organistą do soboty 28.01.

 

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską (kolędę). Dziękujemy za Waszą gościnność, za ciepłe i serdeczne przyjęcie nas w Waszych  mieszkaniach – domach, a także za podjęte tematy dotyczące życia naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary z których część przeznaczona jest na utrzymanie naszych duszpasterzy oraz na Uniwersytet JPII, seminarium i kapłanów na emeryturze.

 

Spotkanie opłatkowe dla Akcji Katolickiej i Rady parafialnej w sobotę po Mszy św. o godz. 16.00 na plebanii. Zapraszamy.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 24 I (wtorek) – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;
  • 26 I (Czwartek) – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę;
  • 27 I (piątek) – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński;
  • 28 I (sobota) – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.

 

Pamiętajmy o modlitwie w intencjach seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia.
Niech MB Nieustającej Pomocy wyprasza wszystkim potrzebne łaski.

 

 

 

 

 

 

< Powrót

 

 

0