Katecheza dla narzeczonych

Nauki przedmałżeńskie. Wykaz katechez dla narzeczonych oraz nauk przedmałżeńskich

Katechezy dla narzeczonych lub nauki przedmałżeńskie (jedna z trzech zaproponowanych form):

• Czterotygodniowe katechezy dla narzeczonych – cztery spotkania (co tydzień) po dwie godziny, można wybrać dowolny termin i miejsce według informacji na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Nie trzeba wcześniej zgłaszać swego udziału.
  • Dwudniowe katechezy dla narzeczonych – organizowane są w czasie weekendu, w sobotę od 8.30– 19.00 i w niedzielę od 9.00– 15.00. Informacje i zapisy: w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Na Dwudniowe katechezy przyjmowane są tylko zapisane pary narzeczonych.
  • Katechezy dla narzeczonych „dla tych, którzy chcą czegoś więcej” – 12 trzygodzinnych spotkań co tydzień, rozpoczynają się one zwykle w październiku i w lutym. W czasie tych katechez odbywają się także trzy spotkania w poradni. Katechezy te organizują xx. Jezuici w Krakowie, ul. Kopernika 26.
  • Trzy spotkania w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego

Dwa z trzech spotkań w poradni można zastąpić jednodniowym Kursem Naturalnego Planowania Rodziny wg metody dr J. Rötzera (NPR) lub jednodniowym Warsztatem Komunikacji Małżeńskiej (WKM) .
Udział w Kursie NPR i w Warsztatach Komunikacji zastępuje dwa spotkania w poradni. Informacje o tych kursach znajdują się na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. Zapisy dokonywane są telefonicznie w WDR.

W cztery kolejne niedziele:

9:00 Bazylika OO. Franciszkanów – Kraków, Stare Miasto (pl. Wszystkich Świętych 5).
Rozpoczęcie Mszą św. w sali wykładowej.
16:00 Parafia Dobrego Pasterza – Kraków, Prądnik Czerwony (ul. Dobrego Pasterza 4).
Możliwość udziału we Mszy św. o 18.00 w kościele.
17:00 Kościół św. Barbary – Kraków, Stare Miasto (ul. Mały Rynek 8, sala wykładowa, wejście od pl. Mariackiego).
Możliwość udziału we Mszy św. w kościele o godz. 16:00.

W cztery kolejne poniedziałki:

18:00 Parafia św. Maksymiliana – Nowa Huta, Mistrzejowice (os. Tysiąclecia 86)
19:00 Parafia NMP z Lourdes XX. Misjonarzy – Kraków „Na Miasteczku” (ul. Misjonarska 37)

W cztery kolejne wtorki:

18:00 Parafia NMP Zwycięskiej – Kraków, Borek Fałęcki (ul. Zakopiańska 86)
18:30 Parafia NMP Królowej Polski – Nowa Huta, Bieńczyce (ul. Obrońców Krzyża 1) (parzyste miesiące)

W cztery kolejne środy:

18:00 Bazylika OO. Cystersów – Nowa Huta, Mogiła (ul. Klasztorna 11)
18:00 Parafia Św. Jadwigi Królowej – Kraków, Krowodrza (ul. Łokietka 60)

W cztery kolejne czwartki:

19:00 Parafia św. Szczepana – Kraków, Łobzów (ul. Sienkiewicza 19)
19:00 Parafia św. Stanisława Kostki – Kraków, Dębniki (ul. Konfederacka 6)