Opłatek łączy

Tegoroczny opłatek Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej przypadł w historycznym dniu, bowiem w Katedrze Wawelskiej odbył się ingres nowego metropolity arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Wieczorna msza św. przygotowała nas do parafialnej uroczystości. Spotkanie opłatkowe rozpoczął ksiądz proboszcz Kazimierz Klimczak, który w swoich życzeniach ujął sprawy parafii i każdego z obecnych. Nawiązując do ubiegłorocznego spotkania opłatkowego, wspomniał w modlitwie swojego poprzednika księdza Jana Rajdę.

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej Zofia Fedor na ręce Księdza Proboszcza i Księdza Wikariusza życzyła wszystkim wiary nadziei i miłości. Dzielenie się opłatkiem było okazją do bardzo osobistego spotkania, wypowiedzenia z głębi serca płynących życzeń.

Po wspólnej modlitwie usiedliśmy przy odświętnie przygotowanym stole i kolędowaliśmy. Dzięki „Kantyczkom” przy akompaniamencie akordeonu mogliśmy wyśpiewać tajemnicę Narodzenia Jezusa zawartą w wielu zwrotkach.

Szczególnie zauroczyła nas miejscowa pastorałka „ Tam przy łące przy zielonej”, którą znają starsi Mydlniczanie.

1.
Tam przy łące, przy zielonej
Przy niskiej dolinie

Wysoko do Nieba
Weselmy się, radujmy się
Cóż nam więcej trzeba.

Po przeżyciu pięknych chwil, ubogaceniu duchowym i błogosławieństwie Księdza Proboszcza pożegnaliśmy gościnne miejsce na plebani.

Krystyna Piotrowska

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie spotkania i obecność.